EaseUS MobiSaver ile iPhone ve iPad’te Silinen Verilerinizi Kurtarın

Günümüzde hemen her insan için akıllı telefonlar ve diğer mobil cihazlar neredeyse hayati öneme sahip. Özellikle de iPhone ve iPad gibi pahalı ve dikkat çekici ürünler, kullanıcıların akıllı telefon ya da tablet bilgisayar almayı düşündüklerinde akla gelen ilk ürünler arasında yer alıyor. Buna karşın söz konusu ürünlerin satın alınıp kullanılmasıyla birlikte artık kişisel bir ürün haline gelen bu cihazlar, sakladıkları fotoğraflar, mesajlar, videolar, müzikler, notlar ve daha birçok kişisel veri ile bir cihaz olmanın ötesine geçiyorlar.

Milyonlarca insan tarafından kullanılan iPhone ve iPad ürünlerinde yer alan kameralar sayesin her gün sayısız fotoğraf ve video çekiliyor. Bu fotoğrafların ve videoların önemli bir kısmının kişisel ya da bir başka ifadeyle mahrem olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayrıca söz konusu fotoğrafların ve videoların saklanması da büyük önem arz ediyor. Bu noktada başta iCloud olmak üzere birçok bulut depolama servisi devreye girerek hem kişilerin fotoğraf ve videolarına istedikleri zaman internet bağlantısı ile erişmesine izin veriyor hem de onları saklayabiliyor. Çünkü cihaza bir şey olması durumunda yaşanabilecek veri kaybı ile birlikte değerli anlar, hatıralar ve bilgiler de yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor. Ancak bu gibi durumlarda hemen telaşa kapılmaya ve artık o önemli verilerin hiç geri gelmeyeceğini düşünmeye gerek yok!

EaseUS MobiSaver

 

EaseUS MobiSaver ile iPhone ve iPad’te Kaybolan Verilerinizi Kurtarabilirsiniz

EaseUS tarafından üretilen birçok başarılı veri kurtarma yazılımı mevcut. Bunlardan biri de özellikle iPhone, iPad, iPad Pro ve iPod Touch gibi iOS altyapısını kullanan Apple mobil cihazları için hazırlanmış olan EaseUS MobiSaver. Dünyanın en popüler veri kurtarma yazılımlarından biri olan EaseUS MobiSaver ile kullanıcılar, herhangi bir Windows ya da Mac bilgisayar ile birlikte bu yazılımı kullanarak kısa sürede ve kolay bir şekilde kaybolan verilerini kurtarabiliyorlar.

EaseUS MobiSaver ile Veri Kurtarma İşlemi Nasıl Yapılıyor?

iPhone, iPad, iPad Pro ya da iPod Touch ürünlerinden biri olan mobil cihazınızı Windows ya da Mac türünden bilgisayarınıza USB kablo ile bağlıyorsunuz. Sistemin ilgili mobil cihazı tanıması ile birlikte EaseUS MobiSaver yazılımı çalışıyorsunuz. Hemen bu noktada yazılımın hem Windows hem de Mac için hazırlanmış iki ayrı sürümü olduğunu ve size uygun olanı temin etmeniz gerektiğini söylemeliyiz. Sonrasında EaseUS MobiSaver yazılımı mobil cihazınızı tarıyor ve kurtarılabilir verilerinizi ortaya çıkarıyor. Siz de söz konusu kurtarılabilir veriler arasından istediklerinizi bilgisayara aktararak verilerinizi kurtarmış oluyorsunuz.

EaseUS MobiSaver ile Hangi Tür Veriler Kurtarılabilir?

Bu profesyonel veri kurtarma yazılımı ile birlikte iOS işletim sistemini kullanan mobil cihazlardaki rehber bilgileri, mesajlar, arama geçmişi, notlar, fotoğraflar, videolar, takvim verileri, hatırlatıcılar, WhatsApp mesajları, Messenger mesajları, sesli notlar, Safari yer imleri, Kik mesajları, uygulamalar tarafından oluşturulmuş vidolar ve fotoğraflar kurtarılabiliyor. Bu açıdan baktığımızda bir iOS kullanıcısının mobil cihazında üretebileceği neredeyse tüm veri türlerinin desteklendiğini ve olası kötü senaryolarda kurtarılabildiklerini söyleyebiliriz.

EaseUS MobiSaver 2

Hangi Olumsuz Senaryolarda Verilerin EaseUS MobiSaver ile Kurtarılma Şansı Var?

Bilindiği üzere mobil cihazlar, sahipleriyle birlikte sürekli hareket halindeler ve bir insanın bulunabileceği hemen her yerde bulunabiliyorlar. Kimi zaman çok sıcak ya da çok soğuk ortamların yanı sıra deniz kenarı, havuz kenarı gibi her an ıslanma tehlikesinin olduğu yerlerde de insanlar telefonlarıyla bulunabiliyorlar. Dolayısıyla ıslanmış, suya düşmüş ya da düşerek kırılmış iPhone ve diğer iOS cihazlar için EaseUS MobiSaver yazılımı rahatlıkla kullanılabiliyor. Ayrıca iOS güncellemeleri, fabrika ayarlarına dönme, jailbreak kullanımı, virüs saldırısı gibi senaryolarda da EaseUS MobiSaver kullanılabilir. Tüm bunların yanı sıra aklınıza gelebilecek diğer birçok olumsuz senaryoda EaseUS MobiSaver yazılımı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

EaseUS MobiSaver Kullanarak Başka Neler Yapılabilir?

Kişinin akıllı telefonunu ya da tabletini kaybetmesi, çaldırması halinde iTunes veya iCloud yedekleri büyük önem arz ediyor demiştik. İşte bu noktada da yazılım devreye girerek cihaz kaybolmuş ya da çalınmış olsa ile söz konusu platformlarda bulunan veriler kurtarılabiliyor. Ayrıca cihazın çeşitli nedenlerle veri kaybı ya da sistem sorunları yaşaması durumunda da iCloud üzerinden yeniden yapılandırma yapılabiliyor.

Yazılımla ilgili daha fazla bilgi için EaseUS adresine ya da EaseUS MobiSaver‘ın kendi sayfasına göz atabilirsiniz.

Bu yazı 3562 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Reklam
Reklam
kişisel blog
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı
iyad DMCA.com

Telefon Haberleri