Gece Selfie Fotoğraf Çekmek İsteyenler İçin En İyi Android Uygulamaları

Tüm diğer sanat dallarına benzer şekilde fotoğraf ve fotoğraf çekimi de insanların uzun yıllardır üzerinde durdukları bir konu. Her ne kadar digital makineler ve ondan önceki cihazların üretim tarihi çok eskilere uzanmasa da portrelerin yapıldığı, anların sonsuzlaştırılmaya çalışdığı resimleri ressamları hepimiz biliyoruz. Zaman geçtikçe bilim ile beraber teknoloji de ivme kazanarak gelişim sağladı. Böylece hayatımızın her noktasında faydalandığımız hizmetlere görselliği ön planda tutanlar için de çeşitli alternatifler getirildi. Daha 20 yıl öncesine kadar doğru dürüst cep telefonları dahi bulunmazken bizler anları sonsuzlaştırmak adına fotoğraf çekebilmek için digital makinelerden faydalanıyorduk. Bilişimin geldiği yer artık akıllı telefonları kullanıcıların huzuruna sundu. İçerisine de yüksek performans kalitesinden tutun da kişilerin işine yarayabilecek binlerce farklı uygulamaya, fotoğraf ve video çekilebilecek kamera ve lens kalitesine dek geniş içerik koyuldu. Hal böyle olunca birçok farklı cihazın işini yapan telefonların satışı da kullanım oranı da bir hayli arttı. Artık insanalr değişik spesifik ihtiyaçların dahi giderilmesini beklemekte. Örneğin kalite arka kameralarla beraber ön kameradan çekilen ve adına selfie ismi verilen kendi fotoğrafını çekme deyimi ortaya çıktı. Türkçe’ye karşılığı özçekim olarak geçerken bilişim dünyası da yeni bir kavram kazanmış oldu.

Sosyal medya ağlarının meydana gelişi ve internetteki en fazla gezilen mecralar olması hasebiyle herkes buralarda birer profil oluşturuyorlar. Çektikleri selfie fotoğraflarını da paylaşımlarına ekleyip arkadaşlarıyla, etkileşimde bulundukları kişilerle paylaşabiliyorlar. Ancak bazı kişiler yer yer cihazlarının yetersizliğinden yer yer de gece olduğunda selfie çekmenin sıkıntısından söz ediyor. Bazı akıllı telefonlar ışık varken gayet tatmin edici güzellikte işler çıkarırken bazıları ise yeterli ışığı bulamadığında gerçekten karanlık ve net görüntüler yakalayamayabiliyor. Böyle bir problemin varlığını algılayan geliştiriciler de çözümü 3. parti uygulamalarda bulmuş. Cihaza yükleyeceğiniz ekstra bir uygulama sayesinde dahili hafızanızda bulunmayan flaş, ön flaş özelliklerine sahip olacaksınız. Akıllı telefonunuzu bu sayede işlevselleştirmiş hale getireceksiniz. Bu tarz uygulamaları daha fazla Android platformunda bulabileceğinizi de söyleyelim.

Android’deki En İyi Gece Selfie Fotoğraf Çekme Uygulamaları

Android mobil işletim sisteminin dünyadaki en fazla kullanıcıya sahip olduğu herkesin bildiği bir gerçek. Bahsettiğimiz gece saatlerinde fotoğraf, selfie çekme probleminin çözümlerini de yoğun şekilde bu platformdan bulabilirsiniz. İndirebileceğiniz ve sıkıntınıza yanıt verecek uygulamaları seçmekte kararsızsanız sizin için bir liste hazırladık. Buradaki sıralamalardan ihtiyacınıza yönelik yazılımları bulabilir ve alt kısımdaki indirme bağlantısına tıklayabilirsiniz.

on-flas

Ön Flaş

Eski model telefonların neredeyse hiçbirinde flaş özelliği bulunmuyor. Hele de ön flaş özelliği görselliğe önem verenler için vazgeçilmez. Uygulama sayesinde ön kameranıza flaş ekleyerek net görüntüler, selfieler elde edeceksiniz.

Ön Flaş
Price: Free

bestme-selfie-kamera

BestMe Selfie Kamera

Sosyal platformların favori görüntüleri selfieleri çekerken ve çektikten sonra yapacağınız düzenlemelerle hoş fotoğraflar oluşturabilirsiniz. Android telefonunuzda çektikleriniz arasında örneğin koyu renklerde çok belli olmayanlar varsa bunları parlaklaştırabiliyorsunuz.

BestMe Selfie Kamera
Price: Free

facelight-selfie-selfies-flash

faceLIGHT Flash

Gece fotoğraf çekme üzerinde duran faceLIGHT’ta karanlıkta çekilen fotoğrafları netleştiriyor.

gece-selfie-kamera

Gece Kamera

Yazılım, düşük ışık seviyeleri bulunan bir ortamdaysanız kaliteli görüntüleri yakalamanızı sağlıyor yazılım. Mobil cihazınızdaki kameranın kalitesi yetersiz olsa dahi uygulama sayesinde net fotoğraflar çekilebiliyor.

Gece Selfie kamera
Price: Free
Bu yazı 643 kere okundu.
Etiketler:
Android selfie uygulama
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Reklam
Reklam
kişisel blog
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı
iyad DMCA.com

Telefon Haberleri