Haftanın En İyi Android Akıllı Telefon ve Tablet Oyunları – 2 / 2013

En iyi Android oyunları listemizin bu haftaki derlemesi de birbirinden hoş ve ilgi çekici oyunlardan oluşuyor. Android akıllı telefon ve tablet PC üzerinden oynanabilecek bu oyunlar haftanın en iyi ve olabildiğince yeni oyunlarından seçiliyor. Yeni oyunlara öncelik veriyoruz zira henüz bilinmeyen ve muhtemelen hemen herkes tarafından sevilecek oyunların ilk sizin tarafınızdan keşfedilmesini önemsiyoruz.

 

Fruit Saga

Candy Crush Saga isimli son derece popüler bir oyunun benzeri olarak sunulan Fruit Saga, her ne kadar bir kopya oyun gibi görünse de çok sayıda Android oyun sever tarafından beğenildi. Kuralları ve oynanabilirliği bir hayli kolay olan bu Android bulmaca oyununda şekerler yerine meyveler kullanılıyor. Aynı cins en az üç meyvenin yan yana gelmesiyle oyundaki temel amaca ulaşılmış oluyor. Tabii ki bölümler ilerledikçe bulmacalar da zorlaşıyor.

Fruit Saga
Download @
Google Play
Entwickler: GoldStone Studio
Preis: Kostenlos

 

Retroid

Eski atari oyunları arasında yer alan bir tür olan çubukla topun düşmesini engelleme ve karşıdaki unsurları yok etme üzerine kurulu yapımlar oldukça popülerdi. Retroid isimli Android oyunu da bu türden bir oyun ve adından da anlaşılabileceği üzere “Retro” tasarım ve arayüz özellikleriyle dikkat çekiyor. Her bölümün 15 seviyeden oluştuğu oyunda karşınızdaki tüm materyalleri yok etmeniz gerekiyor. Bunu yaparken topun sizin tarafınıza düşmesine izin vermemeli ve ortamda yer alan etkileyicilere dikkat etmelisiniz. Grafiklerin ve oyun içi efektlerin başarılı olduğunu söylemeliyim.

Retroid
Download @
Google Play
Entwickler: Taurris
Preis: Kostenlos

 

Crazy Bill: Zombie stars hotel +13

Zombi öldürme oyunu olarak gösterebileceğimiz bu yapımda heyecanın bir an bile olsun eksik olmadığını hemen belirtmeliyim. Zombi dolu bir otelde geçen yapım eski tarz konsol oyunlarındaki atmosferi sunar gibi grafiklere sahip. Bunun oyunu kötü yapmadığını aksine kendisine has bir atmosfer ortaya koyduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte karşınıza Albert Einstein’ın zombi halinin çıkabileceği kulağınıza küpe olsun. Crazy Bill: Zombie stars hotel oynanabilirlik açısında kontrolü kolay bir ürün. Birçok silah ve özel güç olması oyunun sıkıcı olmasının önüne geçen bir başka unsur. Diğer yandan oyundaki atmosferin 13 yaşından küçükler için pek de uygun olmadığını düşünüyorum.

Download @
Google Play
Entwickler: Ivanovich Games
Preis: Kostenlos

 

Kavinsky

Outrun isimli albümüyle yeniden adından söz ettiren ünlü sanatçı tarafından hazırlandığı ve kendi adını verdiği belirtilen Kavinsky mobil oyun dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Atari salonlarının tıklım tıklım olduğu yıllarda “Mustafa” tarzındaki ilerlemeli ve birden fazla kahramanı içinde barındıran oyunlara benzeyen Kavinsky harikulade grafikleriyle dikkat çekiyor. Bu grafiklere oyun içi atmosfer ve oyun içi müzikler eklenince kısa sürede bağlanabiliyorsunuz. Yapımcısının şarkıcı olduğu bir oyunun oyun içi seslerinin de kötü olması beklenemezdi.

kavinsky android oyun mobil13

Grand Theft Auto 5 ya da diğer adıyla GTA 5 isimli yapımda da müzikleriyle katkıda bulunacak olan Kavinsky’nin kendi adını verdiği bu Android oyununda araba yarışı bölümleri de bulunuyor.

KAVINSKY
Download @
Google Play
Entwickler: Record Makers
Preis: Kostenlos

 

MOTO STRIKER HD

3 boyutlu Android motor yarışı oyunu olarak tanımlayabileceğimiz MOTO STRIKER HD, 3D grafiklerinin yanı sıra oyun atmosferiyle de dikkat çekiyor. Size en uygun iki ya da dört tekerlekli motoru seçerek yarışa başlayabilirsiniz. Hemen belirtelim ki başlangıçta sadece bir motorla yarışabiliyorsunuz ve başarılı oldukça yeni araçları alma hakkına sahip oluyorsunuz. Oyunda başarılı olmak içinse gidebildiğiniz kadar uzun mesafeleri geride bırakmak ve bu esnada yoldaki altınları toplamak gerekiyor. Eğer motorunuz çarparsa dayanıklılığı azalıyor ve bir yerden sonra aracınız patlıyor.

3D HD grafikleri sayesinde rakiplerine üstünlük kuran MOTO STRIKER HD maalesef oynanabilirlik ve yarışlardaki akıcılık konusunda pek de başarılı değil. Android yarış oyunu olarak bu önemli alanlardaki eksiklikleri oyundan kısa sürede çıkmanıza neden olabilir.

Bonus!

Haftanın en iyi Android oyunları listemizde normalde beş adet yapıma yer veriyoruz. Ancak bazı ürünler var ki ne tam olarak oyun sınıfına giriyor ne de uygulama. Bununla birlikte sizlere sunmaktan da geri kalmak istemiyoruz. :) İşte onlardan bazıları:

 

GTA V 5 Wallpapers HD – GTA 5 Duvar Kağıtları HD

gta 5 wallpapers android

GTA V ya da diğer ifadeyle GTA 5 isimli popüler oyunun çıkmasına kısa bir süre kaldı. Grafikleri, oyun atmosferi ve senaryosuyla dünya genelinde milyonlarca hayranı olan yapımı akıllı telefon ya da tablet bilgisayarının ekranında sürekli yer vermek isteyenler de olacaktır diye düşünüyorum. Söz konusu yapımın bu zamana kadarki yayınlanan görsellerini GTA 5 duvar kağıdı uygulamasında bulabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanmaya başlamanızla birlikte birlikte mobil cihazınızda GTA 5 arka planına kavuşacaksınız.

Die App wurde nicht im Store gefunden. :-( #wpappbox

 

Subway Surfers Tips Cheats – Subway Surfers İpucu ve Hileleri

Subway Surfers isimli sonsuz koşu türü oyuna bayılanlar için harikulade bir kaynak diyebileceğim Subway Surfers hileleri ve ipuçları uygulamasıyla oyundaki sınırları zorlamak mümkün. Tabii ki oyunun doğasına uygun bir şekilde kendi becerinizle puanlar toplamak isteyebilirsiniz. Ancak uygulamada yer alan Subway Surfers videoları ve fotoğraflarının da ilginizi çekebileceğini tahmin ediyorum.

Bunların yanı sıra uygulama içinde Subway Surfers yüksek skor videolarına da yer veriliyor. Böylece oyunda üstünlük sağlayanların yaşadıkları heyecana ortak olabiliyorsunuz.

Die App wurde nicht im Store gefunden. :-( #wpappbox

Hakkında Onur ŞENDERE

Onur Şendere, Gazi Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü mezunu bir teoride öğretmendir. 2010 yılında hem sosyalmedya.co hem de tamindir.com isimli popüler sitelerde editörlük ve yazarlık yapmaya başladı. Askerlik görevini tamamlamak üzere ilgilendiği tüm işlerden ayrıldı ve dönüşte tamindir.com içerik yöneticiliği ve üreticiliği görevini sürdürdü. tamindir.com’dan ayrıldı ve mobil13.com’u kurdu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Mutlaka doldurulması gereken alanlar *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

banner