Instagram’da Özel Mesaj DM Grubu Nasıl Oluşturulur?

Instagram ortamında birden fazla kişiye mesaj, görsel yollamanızı sağlayan DM grubu oluşturma yöntemini sizlere anlatıyoruz.

Sosyal ağlar, birkaç zamandır otoritesini oluşturduğu sanal alemin dışına çıkarak artık reel hayatımızda da söz sahibi oluyor. Aslında söz sahibi olduğunu ifade ettiğimiz kesim interneti yoğun şekilde kullananlar. Geçmişte ve şu anda da sadece ülkemizin değil dünyanın gidişatını değiştirebilecek güce sahip yazılı ve görsel medyanın dışında çoğu zaman viral şekilde gelişen tepkilerin çığ gibi büyüyüp ortaya büyük kitlelerin tepkilerini koyan sosyal medya var. On yirmi yıl geriye doğru baktığımızda insanlar çeşitli sivil örgütlenmelerle organizasyonlar düzenleyip siyasi eylemlerden, arkadaşlık etkinliklerine dek geniş yapıda aktiviteler düzenlerken artık sanal dünyadan haberleşiyorlar. Hız ve zaman kazandıran internet sayesinde siyasal ve ekonomik güç sahiplerinin erg kaynaklarına taş konuldu denilebilir. Kimimiz buralarda gündemi takip etmek, halkın nabzını tutmak için yer alsa da kimimiz de oluşturduğu profillerle fenomenliğe varacak derecede takipçi sayılarına ulaşmak istiyoruz. En nihayetinde ne amaçla olursa olsun belirli yaş seviyesine gelmiş, okuma yazması da bulunan herkesin buralarda bir hesabı var. Yoğun şekilde kullanıyor olsun olmasın herkes bu dünyanın bir parçası.

Facebook adındaki bir üniversite öğrencisinin kurduğu site yepyeni pazarı gün yüzüne çıkarırken devamında günümüze ulaşan ulaşamayan onlarca platformla tanıştık. Twitter’a baktığımızda daha çok duygu ve düşüncelerimiz metinlerle iletmenin yolu olup resmi kurumlara, sanatçılara, ünlülere ulaşmamızı sağlıyor. Facebook halihazırda her türden kişiyi, firmayı barındırırken ülke gençlerinin özellikle bulunduğu Instagram da görsel boyutta işlev sağlıyor. Özel mesajlaşma seçeneğiyle yani güncel jargon ile söylecek olursak DM sayesinde insanlarla anlık mesajlaşma da sağlanıyor. Hatta şimdilerde birçok Instagram profil sahibin dahil edebileceğimiz özel mesaj DM grubu oluşturulabiliyor.

Instagram, dev şirket tarafından alınınca yazılımcı kontenjanı da kalitesi de elbette genişledi. Böylece geliştirme ve test opsiyonları, iyi imkanlar ortaya kullanıcıları memnun edecek iyileştirmeleri çıkarıyor. Hikayelerden tutun da canlı yayına kadar herkesi sevindirecek güncellemelerin ardı arkası kesilmiyor. WhatsApp’ta arkadaşlarımızla grup oluşturup mesajlaşmayı veya iş ortamındaki sanal toplantıyı gerçekleştirmeyi eminim hepimiz birer kez yapmışızdır. Şimdi de sosyal medyanın görsel alanını temsil eden Instagram platformunda özel mesaj yani DM grubu oluşturma imkanımız var. Basit birkaç işlem adımından sonra takipçilerinizle, takip ettiklerinizle ortak mesajlaşma grubu açıyorsunuz.

Instagram Özel Mesaj DM Grubu Oluşturmak

Muhtelif platformlarda, sitelerde, uygulamalarda bu bahsettiğimiz DM ifadesi farklı şekilde yer alıyor. Mesela Privatte Mesaj verilebilecek en basit örneklerden. Özel mesaj, direkt mesaj gibi çeşitli ifadelerle yer alsa da temel mantığı iki kişi arasında iletişim sağlamak. Mesajlaşma servisleri grup eklentileri sayesinde de birçok kişinin iletişime geçmesine olanak tanıyor. Peki bu Instagram DM grubu nasıl oluşturulur?

1. Uygulamayı açıp sağ üstteki kağıt uçak simgesine tıklayın. DM’lerin listelendiği ekranda birden çok hesabı seçerseniz sistem size otomatik olarak grup oluşturuyor.

instagram-dm-grubu-olusturma

2. Gruba isim verdikten sonra aynı anda birden fazla kişiye mesaj gönderme ve görsel yollama hizmetini kullanabiliyorsunuz.

instagram-ozel-mesaj-dm-grubu

3. Snapchat benzeri bir veya belli sayıdaki arkadaş grubunuza hikaye (story) de gönderebilirsiniz. Bunun için kamera simgesine dokunup fotoğrafı çekerek Next’e tıklayın. Sonrasında kimlere göndereceğinizi belirleyin. Arayüzün hemen sağ üstündeki New Group yazısına dokunarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazı 651 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Reklam
Reklam
kişisel blog
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı
iyad DMCA.com

Telefon Haberleri