Veri Kullanım Uyarısı Nasıl Kapatılır?

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla mobil veri kavramı yani internet paketleri yaygınlaştı. Türkiye’de mobil operatörlerin 4.5G hızına geçmesiyle internet tarifeleri daha uygun fiyatlara ulaştı. Mobil uygulama kullanım alışkanlıkları sebebiyle artık kısa mesaj gönderimi ve konuşmalar uygulamalar aracılığı ile yapılıyor. Kurumsal uygulamalar bile artık cep telefonlarımıza kadar indi. Masaüstü bilgisayar kullanım oranı oldukça düştü. Durum böyle olunca akıllı telefonlarımızda mobil veri kullanımına dikkat etmemiz gerekiyor çünkü tarifeniz dışında yaptığınız data paketi aşımları yüksek telefon faturalarının oluşmasına sebep oluyor.

Mobil Veri Kullanım Uyarısı Nasıl Gider?

Android işletim sistemine sahip telefonlarda 2 GB ile sınırlandırılan mobil veri kullanım uyarısı geçtiğiniz anda bildirim olarak ekranınıza gelmektedir. Bu uyarının kapanması ve gitmesi için aşağıdaki adımları gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca paylaştığımız resimli anlatım sayesinde kolayca görerekte telefonunuz üzerinde uygulayabilirsiniz.

  • Android telefonunuzdan Ayarlar menüsüne girin.
  • Ayarlar ekranından Veri Kullanımı menüsüne girin.
  • Veri kullanımı ekranında bulunan hücresel veri sınırı ayarla butonunu kapalı hale getirerek tıklayın. Böylece veri kullanımını sınırlamadığınız için uyarı almayacaksınız.

mobil-veri-kullanimi-kapatma

Bu yazı 4182 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Reklam
Reklam
kişisel blog
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı
iyad DMCA.com

Telefon Haberleri