Intel‘in en iddialı işlemcisi olacak 10. nesil yonga setleri tüm dünya tarafından merakla bekleniyor. Şimdi ise çıkış tarihi bilgisi ortaya çıktı. İşte detaylar…

İşlemci pazarlarında İntel ve AMD arasında rekabet devam ediyor. İntel ise bu rekabette hayatta kalmak için daha ileri bir seviye Comet Lake işlemciler hakkında bazı detaylar vermeye başladı.

Intel de koronavirüs etkisi olabilir!

Çin bir teknoloji sitesinde yer alan habere baktığımızda mavi ekip bir kere 14nm+++ üretim teknolojisine sahip olacak ve nisan ile haziran penceresine bir konum işareti vermiş durumda. Daha önceden de çıkış tarihleri net olmasa da bu tarihleri işaret ediyordu. Korona virüs etkisi ile beraber Intel’in planlarının keskinliği elbette solmuştu.

Ek olarak ambargonun 13 Nisan 26 Haziran aralığından kaldırılması beklenirken yeni işlemcilerin soket konusunda geriye dönük uyumluluk sunmayacağını belirtelim. Bunla beraber artan çekirdek sayılarını ve 5GHz üzerinde frekanslardan dolayı 10/20 tepe model Core i9-10900K 300 watt’ı aşan bir tüketim değerleri de tartışmaya neden olmuş durumda.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz