Son günlerde gündeme bomba gibi düşen kripto para borsası Thodex’in kısa bir süre önce erişimi engellediğini ve birçok kullanıcıyı mağdur ettiği biliniyordu. Olayın esas sebebi anlaşılmadığı gibi Thodex kripto borsa CEO’su, 2 milyon dolarla yurtdışına kaçmaya çalıştığı bilgileri tespit edildi.
Kırmızı bültenle aranan Faruk Fatih Özer’in Arnavutluk’a gittiği tespit edildi ve çalışmalar Arnavutluk’a doğru yapılmaya başlandı. Gelen son haberler ise Özer’in Arnavutluk’un başkenti Tiran’da kaldığı otelin tespit edildiği yönünde.

Thodex kurucusu Özer'den ilk açıklama - Dünya Gazetesi

Habertürk’e göre bilgi Arnavutluk’ta üst düzey birinden geldi ve kaldığı otel tespit edilir edilmez Özer’i yakalamak için otele operasyon düzenlendi. Ancak Özer’in bu sırada otelde olmadığı, operasyon öncesi otelden kaçtığı ortaya çıktı. Tiran bölgesinde olduğu bilinen Özer’in kiraladığı araca ve plaka bilgisine ulaşıldığı biliniyor.

Thodex'in kurucusu sırra kadem bastı! Faruk Fatih Özer'e soruşturma

Türkiye ile koordinasyonlu bir çalışma sürdüren ekiplerin beraberinde Bakan Süleyman Soylu Arnavutluk ile görüşme gerçekleştirmiş, ardından Emniyet Genel Müdürlüğü de sürece dahil olmuştu.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz