İkinci nesil Nexus 7 şeklinde tanımlayabileceğimiz sıradaki ve yeni Nexus 7 tablet bilgisayar ile ilgili bu zamana kadarki en net fotoğraflar ve özellik bilgileri sızdı. Androidcentral isimli yabancı mecra tarafından elde edilen bilgi ve fotoğraflar söz konusu ürünün hemen her şeyini ortaya çıkaran türden.

Henüz Google tarafından doğrulanmayan ve resmi tanıtımının San Francisco’da 24 Temmuz 2013 günü gerçekleşmesi beklenen ürünün özelliklerine göz atalım.

 

2. Nesil Nexus 7 Tabletin Özellikleri

ASUS tarafından üretilen yeni Nexus 7 için kullanılan tam model adı ME571K_PR1_SKU2. 16 ve 32 GB olmak üzere iki farklı depolama alanı seçeneği sunulacak.

7 inçlik LCD ekrana sahip olacak olan Google tablet bilgisayar üzerinde 5 MP ve 1.2 MP olmak üzere iki kamera yer alacak. Bununla birlikte üst kısımda 3.5 milimetrelik bir ses çıkışı alanı konumlandırılıyor.

2. nesil nexus 7 tablet (3)

Qualcomm Snapdragon S4 Pro model bir yonga seti kullanılacak yeni Nexus 7 için küçük bir ihtimal de Snapdragon 600’lü bir modelinin gelmesi.

Sıradaki Nexus 7 için en heyecan verici donanım özelliğine sıra geldi. Zira üründe 4 GB değerinde DDR3L RAM kullanılacağı oldukça yüksek bir ihtimal. 2 GB da sürpriz olmayacaktır fakat güçlü söylentiler gerçeğe dönüşürse kullanıcılar için sonra derece ilgi çekici bir ürün çıkacak ve tablet dünyasında ciddi bir sarsıntı yaratacak.

2. nesil Nexus 7 üzerinde Android 4.3 işletim sisteminin yer alması bekleniyor. Aynı gün ve aynı etkinlik kapsamında tanıtılması beklenen Android isimli yeni işletim sisteminin bu üründe konumlandırılması oldukça yüksek bir ihtimal.

2. Nesil Nexus 7 Fotoğrafları

[nggallery id=14]

2. Nesil Nexus 7 Videosu

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz