Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Korona virüsüne karşı alınan tedbirler dün açıklandı. 20 yaş altı artık sokağa çıkamayacak. Korona virüs Bilim Kurulu toplantısı dün gerçekleşti ve Sağlık Bakanı toplantı ardından konuşma gerçekleştirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada yeni vakalar söylendi. Gelecek olan yasakların ise Cumhurbaşkanı tarafından açıklanacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamada da yeni önlemler karşısında 20 yaş altı sokağa çıkmayacak. Ayrıca 30 büyük şehre giriş çıkışlar yasaklandı. Korona virüsü ülkemizde yayılmaya devam ediyor, sadece ülkemizde değil dünya genelinde olan virüs hızlı bir şekilde yayılıyor. Ülkemizde gün geçtikçe alınan önlemler daha da artıyor. Alınan en son önlem ise 20 Ocak 2000’den sonrası sokağa çıkamayacak. Gençlerin daha da sorumsuz olması bu kararın alınmasına neden oldu.

Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamada; “Bir başka tedbirimiz, ülkemizin tamamında daha önce 65 yaş üstüne uyguladığımız sokağa çıkma kısıtlamasını 20 yaş altına da getirmektir” ifadelerini yer verdi ve daha önceden 65 yaş üstü sokak yasağı artık 20 yaş altına da getirildi. Cumhurbaşkanı sözlerine; “Bu gece itibarıyla ülkemizin 30 büyükşehri ile akciğer rahatsızlıklarının sık göründüğü Zonguldak ilimizi belirli istisnalar hâricinde araç giriş çıkışına kapatıyoruz. 30 büyükşehrimizle Zonguldak’ta başlatacağımız araç giriş çıkış yasağını ilk etapta 15 gün süreyle uygulayacağız. Ülke içinde yük ve izinli yolcu taşımacılığı yapanlar ile uluslararası yük ve yolcu taşımacılığı yapanların bu şehirlerden geçişleri devam edecektir” açıklamasında bulundu.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz