Bugün sizler için bir liste derledik. 2000’li yıllarında beğenilen ve en iyi Türk filmi olarak karşımıza çıkan bir kaç filmi listeledik.

Sizlerinde bildiği gibi eskilerde komedi, bilim kurgu gibi dizileri sizlere yayınlamıştık. Sizlerden gelen talep doğrultusunda Türk filmlerini de ele almak istedik. İşte bu liste IMDB puanına göre sıralamanın olduğunu belirtelim.

Babam ve Oğlum (2005) – (IMDB – 8.7)

Bu filmde, 12 Eylül darbesinin sonucu yetişen Deniz yer almaktadır. Annesini doğmadan önce kaybeden ve gazetede yazar olan babası tarafınca güzel bir evde yetişmektedir. Babasının dışında tek tanımış olduğu bir kişi bile yok. Babası Sadık, Deniz’i şaşırtan bir haberle eve geliyor. Deniz artık basıyla beraber hiç görmediği dedesiyle bir kasabada yaşamaya devam ediyor. Dram hikayesini ele alan filmi mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

Kış Uykusu (2014) – (IMDB – 8.4)

Türk sinemasında çok fazla ödül alan Nuri Bilge Ceylan’ın hayata geçirmiş olduğu film oldukça fazla beğeni topladı.

Pardon (2005) – (IMDB – 8.1)

Tiyatro denilince akla gelen Ferman Şensoy, gerçek olayı ele alarak sinemaya aktardığı film ile üç arkadaşın talihsiz hayatlarını ele alıyor. Normal vatandaş olan ancak birinin hatasından dolayı üç arkadaşında tüm hayatları değişiyor. Cezaevine kadar uzanan bu yolda daha fazla spoiler vermesek iyi olur herhalde :)

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz