015 yılından bu yana pasif olan bir Bitcoin cüzdanından yaklaşık 1 milyar dolarlık para çekildi. Bu cüzdanın 2013 yılında çökertilen yeraltı suç pazarı Silk Road ile ilişkili olduğu tahmin ediliyor.

Kripto paralar zaman içerisinde oldukça değerlendi ve eski yatırımların değeri de kat kat arttı. 2015 yılından bu yana pasif durumda olan bir cüzdan ise bu dönemde, içinde bulunan yaklaşık 1 milyar dolar değerindeki Bitcoin ile dikkat çekiyordu.
Yakın zamanda bir kez daha gündeme gelen ve dünyanın en büyük dördüncü Bitcoin cüzdanı olan bu cüzdan, aslında uzun süredir hackerlar arasında el değiştiriyordu. Amaç ise hesaba girip içindeki Bitcoin’lere ulaşabilmekti.

Cüzdana kimin eriştiği bilinmiyor
Öte yandan cüzdana ve içerdiği 69.369 (yaklaşık 975 milyon dolar) değerindeki Bitcoin’e kimin erişim sağladığı bilinmiyor. Bu erişimi cüzdanla şansını deneyen hackerlardan biri ya da cüzdanın eski sahibi gerçekleştirmiş olabilir.

2015 yılından beri pasifti
En son 2015 yılında Bitcoin gelen hesap o günden bu yana kullanılmıyordu. Son dönemde makalelere konu olan hesabın şifresinin kırılması ise pek olası değil. Zira kripto para cüzdanları uzun ve AES-256-CBC ve SHA-512 uçtan uca şifreleme sistemlerinin birleşimi bir şifre ile korunuyor.
Şu anda kripto paraların anonimliği nedeniyle suç amacıyla da kullanılabildiklerine şahit oluyoruz. Kanun yapıcılar ve piyasa düzenleyicilerin son dönemdeki yoğun ilgisini göz önüne aldığımızda bu konuda bir çalışma yapacaklarına kesin gözüyle bakabiliriz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz