Rio 2016 Olimpiyat oyunları bu sene 5-21 Ağustos tarihleri arasında Brezilya’nın Rio De Jenerio kentinde düzenlenecek. Yaz olimpiyatları tarihinde 1968 Meksika’dan sonra ilk defa Amerika kıtasında gerçekleşecek olan olimpiyatlar Brezilya’nın en büyük ikinci şehri olan Rio De Jenerio şehrinde yapılacak. Ağırlıklı olarak Copacabana, Deodoro ve Maracana bölgelerinde gerçekleştirilecek etkinliklere birçok ülkeden sporseverlerin gelmesi bekleniyor. 2016 Yaz Olimpiyatları 17 gün sürecek.

Bugün sizlere eğer olimpiyatlara gidecekseniz ya da olimpiyat takvimini oyunların yapılacağı mekanları merak ediyorsanız çok güzel bir uygulama önereceğiz. MotorCo tarafından geliştirilen 2016 Yaz Olimpiyat Rehberi Türkçe dil desteği ile dikkat çekiyor. Brezilya’ya giden Türkçe bilen vatandaşlar ve turistler bu uygulama ile konum bazlı GPS ile olimpiyat mekanlarının yerlerini haritada görebilirler ve her oyun ile ilgili en detaylı bilgilere ulaşabilirler.

Rio de jenerio yaz oyunları

Uygulamayı anlatmak gerekirse ilk açtığınızda karşınıza liste halinde konumunuza en yakın yarışma oyun mekanları geliyor. Listelenen mekanlarda ilginizi çekenleri inceleyebilirsiniz hemde Türkçe dil desteği sayesinde hiç zorluk çekmeden gitmek istediğiniz mekana yol tarifi alabilirsiniz. Uygulamanın en değerli özelliklerinden diğeri de konum GPS bazlı olarak gitmek istediğiniz mekanı Google Maps‘ten inceleyip bulunduğunuz yerden rota çizerek yardım almak rotayı izleyerek doğru mekanı bulmak.

Yaz Oyunları Final Proramı

Android cihazınız için Google Play Store uygulama mağazasında 8,75 TL fiyatıyla gayet mantıklı bir uygulama olan 2016 Yaz Olimpiyat Rehberi’ni indirirseniz aynı zamanda olimpiyat programına da ulaşma şansınız bulunmakta. Uygulama içinde tüm mekanların detayları da yer alıyor. Örneğin yüzme ile ilgili yarışmanın yapılacağı mekanın nerde olduğu kaç kişilik kapasiteye sahip olduğu, hangi dalda sporcuların yarışacağı gibi bir çok bilgi uygulamada mevcut.

[appbox googleplay com.motorco.android.rioolympicstr]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz