Alman üretici, Opel Corsa’yı baştan sona yeniledi ve arabanın artık aerodinamik performansı daha fazla olup yakıt tüketimi ise daha fazla azaltılmış durumda. Rüzgar tünelinde ise çalışmalar oldukça başarılı.

Baştan sona 2019 model Opel Corsa’yı kısa süre önce görücüye çıkaran üretici, araç hakkında yeni bilgileri paylaştı. Opel’in üzerinde durmuş olduğu en dikkat çeken konu ise aerodinamik oluyor. Markadan gelen açıklamalara göre çoğu araçtan daha aerodinamik geliyor.

Aerodinamik konusunda çok fazla başarılı olması için rüzgar tünelinde ciddi bir zaman geçiren marka, sonuç olarak çok güzel olduğu ifade edilen 0.29 hava sürtünme katsayısı elde ediyor. Bunla beraber aracın ön kısmı ise selefine kıyasla 2.13m2’ye kadar düşürülmüş durumda. Bu bakımdan yakıt tüketimi ve emisyon oranı ciddi derecelerde diyebiliriz.

Opel mühendisleri bu değerli yakalamak için motor bölümünün altından arka aksa dek düz paneller kaplamış ve hava akışını iyi yönde olması sağlanmış. Özellikle arka spoyler ile sürtünme de yer alan türbülans düşürülmüş. Bu spoyler ayrıca arka akstaki kaldırma kuvvetini de azaltmış ve ciddi hızlarda dengeli bir sürüş deneyimi sunması hedeflenmiş.  2019 Opel Corsa’nın aerodinamik olmasında en büyük etkenlerden birisi de ‘aktif ızgara panjuru oluyor’.

2019 model Opel Corsa, şuan için Almanya’da 13 bin 990 Euro‘dan satışa çıkıyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz