2020 model Audi RS 6 Avant kısa süre önce göründü. Yenilenen yüzü ve 600 beygir motoruyla Frankfurt Otomobil Fuarı’nda karşımıza çıkacak olan RS 6 Avant 2020’den itibaren ABD’de satışa çıkacak. İşte detaylar…

Performanslı station wagon konu olunca ilk aklımıza Audi RS 6 Avant geliyor. Yeni tasarımı ile çok fazla agresif görünen ve 600 beygir güç üreten aracın kaput altında Twin-turbo 4.0 litre V8 ünite yer alıyor. 600 hp ve 800 nm tork üreten motor 8 ileri otomatik şanzıman ile 4 çeker olarak geliyor.

0-100 km/s hız ise sadece 3.6 sn sürmekte. Maksimum hızı ise aracın 250 km/s ile sınırlama getirilmiş. Tabii ki bu sınırlamayı kaldırmak çok kolay. Dynamic ile DynamicPlus paketler de de bu değerler zaten yükseliyor.

2020 Audi R6 Avant’ın özelliklerine baktığımızda adaptif havalı süspansiyon ile spor diferansiyel yer alıyor. İkincisi ise arka tekerler arasında eşit ve aktif tork dağılımı ile yol tutuşunu çok yüksek tutmak. Ayrıca isterseniz RS6 Avant’ı Dynamic Ride Control RS Sport süspansiyonla da almanız mümkün.

2020 model Audi RS 6 Avant’ın tasarımı elbette RS’den kaçmadan yapılmış. Araç çok daha kaslı ve gövde genişliği 40mm daha artmış durumda. LED farların altına dek uzanan geniş hava kanalları bulunan ön tamponda gözlerden kaçmıyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz