Olumlu ya da olumsuz güçlü bir tepki uyandırmak hiç yoktan iyidir. 2020 Hyundai Sonata kesinlikle hemen bir tepki toplamak için katacaktır benzersiz stil sahne ayarı, bu mantrasını izler. Ancak Sonata sadece bir numaradan ibaret değil – Hyundai , değer katan ve bu yeni arabayı hemen segmentinin üstüne iten tam bir paket kurdu.

Süslü iç tasarım

İlk izlenimler önemlidir, bu yüzden Sonata’nın stili ya yapar ya da kırar. 2020 Sonata’nın görünüşü hakkında bir fikre sahip olmak zor değil, ama oldukça harika göründüğüne inanıyorum. Yolda kesinlikle başka hiçbir şeye benzemeyen, özellikle test cihazımın Parlak Sarı renk tonuyla, araba kafaları çeviriyor ve gözden geçirdiğim başka bir orta boy sedan gibi diğer sürücülerden sorular soruyor.

Balık suratlı ızgaraya katılmıyorsanız bile, burada çok fazla havalı küçük element var. LED çalışma lambaları kelimenin tam anlamıyla otomobilin neredeyse tüm uzunluğunu çalıştıran krom şeride karışır. Omuz çizgisi arkaya doğru ilerledikçe keskinleşir ve arka lambalarda küçük girdap jeneratörleri ile dramatik bir arka uçta sonlanır. Yeni Sonata, Hyundai’nin öne çıkan estetiğe çok fazla ağırlık verdiği bir zamana geri döndü.

Sonata’nın çatısındaki şık kesime rağmen, arkada geniş bir tavan boşluğu var ve bacak boşluğu uzun boylu yolcular için fazlasıyla yeterli. Gövde eşit derecede kapasitiftir ve geniş açıklığı, malzeme itmeyi mutlak bir esinti yapar. Önemsiz için yeterli alan yoksa, orta kol dayama yerinde düzgün bir çanta için yer var, kapı panelleri bol miktarda buruşuk makbuzları idare edecek ve değiştiricinin önündeki cubby anahtarlar, telefonlar ve cüzdanlar için yeterince büyük .

Sonata’nın en büyük iki rakibi olan Honda Accord ve Toyota Camry , her nesneyi ruhlu bir şekilde sürmeyi daha ödüllendiren yeni dinamikleri olan yeni nesillere girdi. Sonata da bu şekilde yükseltildi, ancak eğlenmek bu arabanın odağı değil – Sonata N-Line yine de ortaya çıkana kadar.

Bunun yerine, bu sedan öngörülebilir ve rahat bir şey isteyen alıcılara hitap eden harika bir iş çıkarıyor. Sonata’nın yeni şasisi önceki iterasyonlardan daha fazla sertlik sergiliyor, ancak sportif olarak çıkmıyor. Statik amortisörler, yolun boşluğunun büyük bir kısmını emer, sadece en ciddi hareketleri kabine aktarır. Hem yol hem de rüzgar gürültüsü de oldukça düşüktür, bu da araca nispeten donanımlı bir Anlaşma’dan biraz daha lüks bir his verir.

Mantıklı konfor üzerine odaklanmak, otomobilin diğer kısımlarına da yol açar. Direksiyon, düzgün girişlere öncelik veren daha hafif bir toplam ağırlık ile uygun şekilde doğrudan. Fren pedalı, yumuşak duruşların kolayca yürütülmesini sağlayacak kadar ilerlemelidir. Standart sekiz vitesli otomatik şanzıman, dişlileri zahmetsizce değiştirerek içerideki kişilere çok az bir his veriyor.

Birçok Sonatas standart 2.5 litrelik sıralı 4 gaz motoruyla yapacak olsa da, SEL Plus test cihazım daha yüksek trimlerde bulunan 1.6 litrelik turboşarjlı I4’ü sallıyor. 180 beygir gücü ve 195 pound-feet tork tam olarak dünyayı değiştirmiyor, özellikle Accord ve Camry’nin daha pahalı parçaları 250 ila 300 hp arasında itiyorsa, ancak Sonata’nın torku devir aralığında hoş ve düşük olduğunda ve ben Çoğu alıcının itici gücünü yeterli olanı bulacağını düşünüyorum.

Sonata’nın üretimi düşük olabilir, ancak yakıt ekonomisi oldukça etkileyicidir. EPA, Sonata SEL Plus’ı şehirde 27 mpg ve otoyolda 36 mpg olarak değerlendiriyor. Şehirde 23 mpg’ye yaklaşırken, karayolu tahminini 1 veya 2 mpg ile atıyorum. Bu rakamlar iyi, ama 2.5 litrelik Camry ve 1.5 litrelik Anlaşma’nın gerisinde kalıyorlar.

Kışın sert havalarda Sonata, soğukkanlılığını kaybetmez, ancak lastiklerin değişmesinin burada iyi bir dünya yapacağını düşünüyorum. Standart 235 / 45R18 Michelin Primacy Tour dört mevsim lastikleri karda veya buzda o kadar büyük değildir, bu da tıknaz çekiş kontrolünün sık sık devreye girmesine neden olur. Dört tekerlekten çekiş mevcut değildir, ancak doğru lastikle bu ön sürücü ile kendinizi güvende hissetmelisiniz.

Yeni teknoloji ile damlama

Uzun zamandır Hyundai’nin araç içi teknolojisinin hayranıyım ve 2020 Sonata, kısmen standart ekipmanın önemli bir tamamlayıcısı nedeniyle inançlarımı güçlendiriyor. Tüm Sonatas’ta 8 inçlik bir dokunmatik ekran var, bu harika çünkü Hyundai’nin sistemini en iyi sistemlerden biri olarak görüyorum, ana özelliklere kolay erişim sunuyor ve bilgileri basit bir şekilde ortaya koyuyorum. Apple CarPlay ve Android Auto da standarttır, en tanıdık olanı kullanmayı tercih ederseniz.

Test cihazım de facto kitini bir değil iki ekranla bir kez yukarı kaldırıyor. Gösterge panelindeki dokunmatik ekran, 2,750 $ ‘lık Teknik Paket güncellemesinin bir parçası olan 10,25 inç’e kadar büyüyor ve yapılandırılabilir ana ekranının büyük bir hayranıyım, ancak harita ve sesli sayfalar arasında geçiş yapma ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Bu SEL Plus kaplama ayrıca gösterge kümesinde 12,3 inç ekrana sahiptir. Araç modları arasında geçiş yapmak bazı sevimli grafikler sunar, ancak daha da önemlisi, minimum dikkat dağınıklığıyla ihtiyacım olan tüm ilgili araç bilgilerini gösterir.

Sonatta biten piller nerede olursa olsun, onlar için bir liman var. Test cihazım, Qi kablosuz şarj cihazına ek olarak ön bölmede iki USB bağlantı noktası taşır. Arka koltuklar tek bir şarj cihazı ile yapar, ama hey, hiç yoktan iyidir.

Sonata’nın sayısız güvenlik sistemlerinin neredeyse her biri, otomatik acil frenleme, şerit tutma yardımcısı ve adaptif cruise control’ü kapsayan her donanımda yer alıyor. Opsiyonel Teknoloji Paketi, bu kiti, yukarıda bahsedilen tüm teknolojiyi birleştiren ve aracı otoyoldaki şeridinde tutan Highway Drive Assist ile geliştirir. HDA, yoldaki konumunu koruma konusunda oldukça iyidir, ancak direksiyon rafının sabit ayarları, tekerlek üzerinde oldukça belirgin bir şekilde hissedilir, bu da alışkın olmayan sürücüler için garip hissedecektir. Uygulamalı sistem, sürücülerin ellerini daha sık direksiyonda tutmaları için uyarıda bulunabilir.

2020 Sonata ayrıca bazı yeni sol alan teknolojisi de taşıyor, ancak bu herkes için değil. Hyundai’nin Dijital Anahtarı, sahiplerinin telefonlarını gerçek fiziksel anahtarlar yerine kullanmalarına izin verir, ancak yalnızca Android kullanıcıları için kullanılabilir, yani Apple kullanıcıları (benim gibi) bu teknolojiden kesilir. Bu bir serseri, ancak her iki platform da yine uzaktan başlatma, kilitleme ve kilit açma ve bunun gibi temel şeyleri sunan Hyundai’nin Blue Link bağlantılı araba uygulamasına erişebiliyor.

Orta boy sedan segmenti bir zamanlar olması gereken yerdi, ancak geçitler satışlarının büyük bir kısmını yutmuş olsa da , endüstrinin bu köşesi yıllar içinde sahip olduğu en iyi metallerden bazılarını üretiyor. Yeni Honda Accord sürüş dinamiğine daha fazla odaklanıyor, ancak iç kısmı Sonata’nınki kadar premium hissetmiyor. En yeni Camry 300 beygir gücünde bir V6 kullanabilir ve yakında dört tekerlekten çekiş ile piyasaya sürülecek, ancak stili (ve yine, fantezisi) Hyundai’nin gerisinde kalıyor. Sonata’nın biraz fazla olduğunu düşünüyorsanız, kardeş şirket Kia’nın da çok, çok iyi bir yolda yeni bir Optima var .

Hyundai Sonata‘nın son birkaç nesli biraz sıkıcıydı, içeride ve dışarıda ho-hum anonim estetiği vardı. Güzel bir otomobildi, ama tam olarak bir açıklama yapmadı. Öte yandan 2020 Sonata, orada bir tasarıma sahip dağın tepelerinden faydalarını haykırıyor, ancak Hyundai’nin her zaman sevdiği değere odaklanıyor. Stil üzerinde tam olarak satılmasanız bile, Sonata çok fazla nedenden dolayı kazanılan paranıza değer.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz