Mercedes-Benz GLB bir süre önce konsept versiyonu ile ilgililerin beğenisine sunuldu. Daha sonra ise Mercedes-Benz GLB son hali ile otomobil severlere tanıtıldı.

7 kişilik oturma düzenine sahip olan Mercedes-Benz GLB, aynı zamanda 4 tekerlekli çekiş sistemine de sahiptir. Özellikleri ve büyüklüğü açısından kendi sınıfında olan otomobilleri kıskandıracak olan bu model yeni kompakt SbUV modelinin 20b20 yılında Türkiye sınırları içerisinde yerini alması bekleniliyor.

Yeni çıkan SUV modelinin giriş versiyonunda 1.2 litrelik benzinli motor seçeneğinin de kullanıcılara sunulması beklentiler arasında yerini alıyor. Kısa bir süre önce konsept versiyonu ile otomobil severleri sevindiren Mercedes-bBenz, yeni olan modeli Mercedes-Benz GLB SUV modeli ile seri üretime hazır bir şekilde tanıtıldı.

Boyut açısından 4634 mm uzunluğuna sahip olan araç, GLC serisinden 35 mm daha kısa olduğu ortaya çıkıyor. Ancak 35 mm kısalığa rağmen 7 kişilik oturma düzeni kurulabiliyor. Aynı zamanda aracın 2829 mm’lik aks mesafesi, B serisinden 100 mm daha fazla olduğu açığa çıkıyor.

Aracın 5 koltuk kullanımı gerçekleştirildiği zaman 560 litre olarak açıklanan bagaj hacmi, tüm koltuklar yattığında ise 1755 litreye yükseliyor. Aracın kokpit kısmında 2 adet ekran yerini almaktadır ve birbiriyle bütün halinde çalışan, çerçevesiz multimedya ekranı yerini almaktadır.

Dijital göstergeye sahip olan ekran görünüş açısından oldukça dikkat çekmektedir. Son olarak araçta yer alan motor seçeneği 160 beygir güce sahip ve 250 Nm tork değerini otomobil severlerle buluşturuyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz