2020 yeni başladı ve ağ önümüzdeki 12 ay için Apple’ın planlarıyla ilgili sızıntılarla dolu. Söylentilere göre, bu yıl iPad Pro mobil fotoğrafçılık dünyasına girecek, en sevdiğiniz şeyler kaybolmayacak ve yeni iPhone’lar dünyayı dolduracak. Birçoğu var. Her zevke ve renk için.

iPhone 9 (SE 2)

Apple, son iki yılda daha az “sofistike” iPhone modelleri üretmek için modayı aldı: 750 $ için XR ve 700 $ için 11. Söylentilere göre , bu yıl, iPhone SE 2 ile, bar temel model için 399 $ ‘a (~ 24.500 ruble) düşecek. Referans için: orijinal SE Mart 2016’da piyasaya sürüldü – neredeyse 4 yıl önce – ve aynı 399 dolara mal oldu.

Analist Min Chi Kuo, SE 2’nin tasarımı iPhone 8’den 4.7 inç IPS ekran ve Touch ID tarayıcı etrafında devasa çerçevelerle ödünç alacağını iddia ediyor. İyi haber şu ki, akıllı telefon 11. iPhone hattı ve 3GB RAM gibi amiral gemisi A13 işlemcisini alacak.

Başka ne var? Satışta 64/128 GB ve üç renkte değişiklikler olacak: gümüş, uzay grisi ve kırmızı. En son iPhone serisi gibi SE 2 de 3D Touch teknolojisine sahip olmayacak. Apple, Haptic Engine’in tescilli dokunsal geri bildirimi ile normal parmak tutma lehine terk etti.

Ne zaman beklenir? Söylentiye göre SE 2, bu yılın ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek ve adını iPhone 9 olarak değiştirebilir. Tekrar yardım edin : Eylül 2017’de Apple, iPhone 8/8 Plus ve X (on) ‘u tanıttı ve dokuzunu işsiz bıraktı.

iPhone 12

Şimdi şöyle düşünüyorsunuz: “Hayır, hayır! Apple aynı anda dört iPhone tanımayacak. ” Gerçekten de olmayacak. Beş tane olacak!

Aynı analist Min Chi Kuo , aralarındaki farklar ekranın diyagonalinde ve ana kamera modülünde bulunan dört iPhone 12 modelini taşıyor :

Çift kameralı 5.4 with OLED ekran;
6.1 dual Çift kameralı IPS ekran (XR ve 11’in bir analogu gibi görünüyor);
6.1 trip üçlü kameralı OLED ekran;
Üçlü kameralı 6.7 ″ OLED ekran;
Son iki model, ToF sensörü nedeniyle nesnelerin 3D tarama teknolojisi için destek alacak. Buna ek olarak, tüm iPhone 12 hattının şunları yapması bekleniyor: iPhone 4 tarzında “dikdörtgen” tasarım, 5 nm desteği, 5 nm üretim sürecine sahip yeni A14 işlemci . Karşılaştırma için, A13’ün 7 nm’lik bir üretim süreci vardır, yani daha fazla enerji “yiyor”.

Ne zaman beklenir? Apple’ın bu sonbaharda hemen dört iPhone 12 modeli göstermesi bekleniyor.

iPad

Sızıntılar , bu yıl iPad Pro hattının iPhone 11 Pro ve 11 Pro Max gibi üçlü bir kamera alacağını söylüyor : ultra geniş açılı bir modül, geniş açılı bir modül ve bir telefoto. 11 inçlik model metal versiyonda kalacak, 12.9 inçlik versiyon ise iPhone 11 Pro hattı gibi bir cam arka panel alacak. Ve elbette, yeni iPad Pro’da A14 işlemcinin hızlandırılmış bir sürümü – A14X bekleniyor.

Ne zaman beklenir? Üç kameralı yeni iPad Pro’ların bu baharda çıkması bekleniyor. Söylentilere göre iPhone 9 / SE2 ile tanışacaklar.

Ancak, bu yılın sonunda, içeriden öğrenenlere göre, iPad Pro mini LED ekranla çıkacak. OLED’in aksine, böyle bir ekran daha parlak, daha kontrastlı ve solmaya daha az eğilimlidir.

MacBook

Geçen yılın sonunda Apple, 15 inçlik MacBook Pro’yu, sorunlu kelebeğin yerini alan Sihirli Klavye ile 16 inçlik bir modelle değiştirdi. Bu yıl 13 inçlik Pro kabinin de 1 inç büyüyeceği ve MacBook Air ile birlikte yeni bir klavye alacağı bekleniyor.

MacBook Pro ve Magic Keyboard with Air’in piyasaya sürülme tarihi bilinmiyor, ancak iPad Pro ile benzer şekilde, mini LED ekranlı bir MacBook’un bu yılın sonunda olması bekleniyor.

Apple Watch

Bu bahar, içeriden öğrenenler ilk kez kırmızı Apple Watch Series 5 PRODUCT ürününü (KIRMIZI) alüminyum kasayla donatıyor. Ve bu yılın sonunda, hiçbir şey bilinmeyen Apple Watch Series 6’nın duyurulması bekleniyor.

AirTag

Geçen yıl, Apple ve iOS ve macOS’taki Latitude uygulamasındaki konumlarını izlemek için bir cüzdan, anahtarlar, çanta ve diğer öğelere takılabilen bir etiket söylentileri vardı. Geçen yılın sonunda, iOS 13.2 dosya sisteminde AirTag adlı bir klasör bulundu. Bunun cihaz olarak adlandırılacağı varsayılmaktadır.

Marka etiketlerinin yakında duyurulması, iPhone 11 hattında ultra geniş bant teknolojisine sahip Apple U1 çipinin ortaya çıkmasıyla belirtiliyor. Benzer bir yongaya sahip cihazların, yüksek hız ve düşük enerji maliyetleri ile kısa bir mesafeden birbirlerine veri aktarmasına yardımcı olur.

Rusya’da, U1 yongası Roskomnadzor’dan lisans almadığı için devre dışı bırakıldı .

Artırılmış gerçeklik kulaklığı

Apple artırılmış kulaklıkların ve sanal gerçekliğin gelişimi hakkında söylentiler birkaç yıldır devam ediyor ve çeşitli kaynaklar farklı çıkış tarihleri ​​söylüyor. Tanınmış analist Ming-Chi Kuo, AR-gözlüklerin 2020’nin ilk yarısında bize gösterileceğini garanti ediyor.

Öte yandan Bloomberg , aracın 2022 yılına kadar beklememesi gerektiğini garanti eder .

Geleneksel olarak Apple için bu yıl iOS, iPadOS, macOS, watchOS ve tvOS’un yeni sürümlerini bekliyoruz. Şu anda üzerlerinde belirli bir sızıntı yok.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz