Önümüzdeki sene karşımıza çıkması beklenen iPhone modellerinin, hazırda olan modellerden tam 2 kat daha yüksek ekran yenileme hızı ile gelmesi bekleniyor. İşte detaylar…

Akıllı telefon dünyasında her geçen gün daha büyük bir ilerleme kat ediliyor. Bu bakımdan ekranlarında ciddi bir şekilde kendini geliştirdiği söz konusu oluyor. Apple, sizlerinde bildiği gibi önceden Razer Phone ile Razer Phone 2 gibi cihazlarda yer alan 120Hz ekranlarını 2020 yılında kullanmayı hedefliyordu.

Şuan için iPhone modelleri arasında en son model olan iPhone XS ailesinde 60Hz ekranlar yer almakta. Eğer bu yeni ekranlar gelirse, yenileme hızı iki katına çıkacak.

Twitter‘de yeni model telefonlar için Ice Universe hesabı birçok bilgi sunuyor. Son paylaşımlarında ise Apple’ın 120Hz yenileme oranına sahip ekranlı yeni iPhone modellerini kullanıcılarına sunacağı biliniyor.

Apple şimdiye kadar hiç 120Hz ekranlı model çıkarmamıştı. Yinede bu ekranların OLED ile gelmeyeceğini belirtelim. Bunun yerine ise LED Retina ProMotion ile geleceği düşünülüyor. Bu yıl iPhone modelleri yani iPhone 11 ailesi ise Eylül 2019’da karşımıza çıkacak. Ancak bu yeni ekrana sahip modellerin 2020’de gelmesi bekleniyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz