Yeni bir akıllı telefon için avlanıyorsanız, birçok seçeneğiniz var, ancak 2020’nin başlarında yeni bir şey satın almayı planlıyorsanız muhtemelen kaçınmanız gereken bazı cihazlar var.

Google kısa süre önce Pixel 4 ve Pixel 4 XL’yi piyasaya sürdü . OnePlus 7T yükseltmeleri bir ürün yelpazesine sahip çıktı. Samsung Galaxy Note 10 bir güç merkezidir. Ve Apple’ın iPhone 11 , iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max birinci sınıf seçenekler. Ocak ayında satın almak istiyorsanız, bu cihazlar listenizde olmalıdır.

Yeni bir telefonda harcamak için bu kadar paranız yoksa, Google’ın Pixel 3 , Apple’ın iPhone XS ve iPhone XR , Samsung’un Galaxy S10 serisi , OnePlus 7 ve daha birçoğu gibi daha eski seçenekleriniz de var diğerleri.

Ayrıca, paranızı ileri teknoloji bir akıllı telefona harcamak istemiyorsanız, akıllara durgunluk veren bütçe cihazları da var.

İPhone 8 so, hala büyük bir telefon Galaxy S9 ve Galaxy S9 + Samsung’dan. Galaxy Note 9 , OnePlus 6T , Pixel 2 ve şu anda pazarlık bölmesinde bulunan diğer eski amiral gemilerinde uyuma .

Bu yüzden, 2020’nin başlarında yeni bir telefona ihtiyacınız varsa, kesinlikle alışveriş listenizde olması gereken cihazlardan bazıları. Bu şekilde, işte bir sebepten ötürü oraya ait olmayan bazı telefonlar var.

iphone 5s

Apple hala bir iPhone SE 2 yayınlamadı , bu da küçük bir ekran satın almak isteyenlerin iPhone 5s ve orijinal iPhone SE ile sıkışmış olduğu anlamına geliyor.

Apple’ın büyük ekranlı iPhone’larından biriyle ilgilenmiyorsanız ve 2020’nin başlarında yeni bir iPhone istiyorsanız, çeşitli nedenlerden dolayı iPhone 5s üzerinden iPhone SE ile gitmelisiniz.

Her şeyden önce, iPhone 5’ler iOS 12’de geride bırakıldı . Cihaz iOS 13 ve özelliklerini almayacak . Ve özellikler bunun bir parçası.

Apple’ın iPhone 5’ler için desteğini bıraktığına göre, düzenli hata düzeltmeleri veya güvenlik güncellemeleri almayacak. İOS 12.4.4’ün son yükseltmesi ihtimali var .

Eğer bir sorunla karşılaşırsanız, kendi başınıza olursunuz. Ayrıca hassas verileri cihazınızda saklarsanız, iOS 12’nin işini yaptığına güvenmeniz gerekir.

İPhone SE aynı zamanda donanım açısından üstün bir telefon. Daha iyi kameralara ve daha iyi performansa sahiptir. İPhone 5’ler gibi, son derece ucuz. Şunları yapabilirsiniz Bir kilidi 64GB iPhone SE satın az 150 $ için Amazon.

Bir noktada iPhone 5’ler piyasadaki en iyi cihazlardan biriydi, ancak o günler çoktan gitti ve artık kabul fiyatına değmiyor.

2020’de satın almaktan kaçının.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus

Yeni bir iPhone arıyorsanız, ancak bir ton nakit harcamak istemiyorsanız, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’a bakıyor olabilirsiniz. Onlar konum hala 2020 yılında oldukça iyi tutan , ancak iPhone 5s aynı gemideyiz.

İPhone 5’ler gibi iPhone 6 ve iPhone 6 Plus da iOS 12’de kalacak . Bu, yeni özellikler almayacakları ve Apple’dan düzenli hata düzeltmeleri / güvenlik güncellemeleri almayacakları anlamına gelir.

Yeni özellikler olmadan yaşayabilirsiniz, iOS 12 oldukça iyidir , ancak hata düzeltmelerini ve güvenlik yamalarını kaçırmak yutmak için zor bir haptır.

Mevcut iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kullanıcıları bu yıl yeni bir cihaza yükseltme yapmayı düşünmeli ve iPhone 6 veya iPhone 6 Plus’a yükseltmek isteyenler diğer cihazlara bakmalıdır. Apple’ın aralarından seçim yapabileceği çok şey var.

İPhone 6s ve iPhone 6s Artı , iPhone 6 ve iPhone 6 Plus izledi iki telefonlar çok formda da ve her iki cihaz araçlarının düzenli yazılım desteği başka yılını onlar için kakılırsan önce o iOS 13. taşındı zapt etmek. Ayrıca daha iyi bir donanıma sahipler.

Telefonunuzu 2020’den daha uzun süre tutmak istiyorsanız ve bir iPhone istiyorsanız, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’a veya iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’a bakmanızı öneririz .

İOS 13’e yükseltildiler ve ayrıca iOS 14’e yükseltilmelidirler. İPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın da iOS 15’i alması gerekiyor.

Bu cihazlar ayrıca pil ömrü, UI hızı ve kamera kalitesi açısından iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’tan daha iyi performans gösteriyor. İPhone 7 ve iPhone 8 de bir zamanlar olduğundan çok daha ucuz.

Bu yüzden iPhone 6 ve iPhone 6 Plus cazip gelse de, daha yeni bir modele ekstra para harcamak daha iyidir. Sadece gönül rahatlığı için.

Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S7, Galaxy S7 Edge veya sağlam Galaxy S7 Active’i satın almak cazip olabilir. Bu cihazlar 2020’de hala oldukça iyi performans gösteriyor, ancak çoğu insan yeni bir Galaxy S modeliyle gitmekten daha iyi.

Galaxy S7, Galaxy S7 Edge ve Galaxy S7 Active , Android Oreo’da geride kalacak . Samsung, bir Android Pie güncellemesini onaylamadı ve cihazlar herhangi bir Android Pie yol haritasında gösterilmedi.

Hiçbiri de Samsung’un Android 10 güncellemesine (One UI 2.0’ı içeren) yükseltilmeyecek .

Bir UI’yi bir Galaxy S7, Galaxy S7 Edge veya Galaxy S7 Active’de almak istiyorsanız, manuel olarak yapmanız gerekir. Birçok insanın bunu yapacak zamanı ya da sabrı yok.

Samsung ve operatör ortakları hala bu cihazlara yönelik güncellemeleri yayınlıyorlar, ancak sık görülmüyorlar. Hata düzeltmeleri sık sık gelir ve şirket hala üç aylık güvenlik güncellemelerini uygulamaya kararlıdır . Ancak, bu yakında değişecek.

Bir noktada, Samsung bu Galaxy S7 modellerini üç aylık yükseltme listesinden kaldıracak. Bu noktada, tamamen kendi başınıza olacaksınız.

Galaxy S10 , Galaxy S9 gibi yeni cihazların yanı sıra Galaxy A serisi ve Galaxy J serisi gibi orta sınıf telefonlarda bu sorun olmayacak.

Bu cihazlar Samsung’un Android 10 sürümüne geçecek , öngörülebilir gelecek için düzeltmeler ve yamalar alacaklar ve daha iyi bir donanıma sahip olacaklar. Bu onları 2020’de çok daha iyi bir seçim haline getiriyor.

Bunun da ötesinde , tonlarca Galaxy S10 ve Galaxy S9 anlaşması var. Özellikle mükemmel durumda bir telefonunuz varsa, bu cihazlar için tam fiyata yakın bir yerde ödeme yapmanız gerekmez. Mevcut fiyattan yüzlerce dolar ile ticaret yapabilirsiniz.

Bir sonraki telefonunuzu bir yıl veya daha fazla tutmak istiyorsanız, Galaxy S7 serisi üzerinde daha yeni bir Galaxy S modeliyle veya başka bir Android OEM’den daha yeni bir telefonla gitmeyi düşünün.

Google Pixel ve Pixel XL

Google’ın Pixel ve Pixel XL’si son derece ucuz ve Android 10’a yükseltildi . Yine de, 2020’de daha yeni bir Pixel telefona (daha önce yapmaya hazırsanız) devam ederseniz daha iyi olur.

Pixel ve Pixel XL, birkaç yıl önce Nexus serisinin yerini aldı ve bir noktada piyasadaki en iyi akıllı telefonlardan ikisi. Bugünlerde çok fazla değil.

Hala kendilerine ait olabilirler, ancak donanımları son derece modası geçmiş, özellikle kameralar. Telefonunuzda fotoğraf ve video çekmeyi seviyorsanız, şüphesiz daha yeni bir Pixel modeliyle gitmek isteyeceksiniz.

Biraz harcama yapmayı düşünmezseniz, Google’ın yeni Pixel 4 ve Pixel 4 XL’lerine göz atın . Bir dizi üst düzey özellik var.

Piksel 3 ve Piksel 3 XL muazzam kamera ve sahip Piksel 3a ve Piksel 3a XL , Google’ın bütçe seçenekleri de güçlü kameralar var.

Ve donanımlarının geri kalanı sayesinde, pil ömrü, genel hız ve oyun gibi önemli alanlarda orijinal Piksellerden daha iyi performans gösterecekler.

Bunun da ötesinde, orijinal Pixel ve Pixel XL için yazılım desteği sona erdi . Dolayısıyla, bir sonraki telefonunuzu bir süre tutmayı planlıyorsanız ve geliştirme topluluğuna güvenmek istemiyorsanız, daha yeni bir modele gitmek istersiniz.

Piksel 3 ve Piksel 3 XL daha ucuzdur onlar 2018 ve 2019 yılında olduğundan daha ve bakmak istiyorum hatta belki Pixel 2 ve Pixel 2 XL aslında bir Google cihazla gitmek istiyorum.

Samsung Galaxy Fold

Samsung Galaxy Fold lansmanı bir felaketten başka bir şey değildi.

Galaxy Fold, Samsung’un piyasaya sürdüğü en pahalı Galaxy telefonu. Cihaza en az 2000 $ yatırım yapmanız gerekecek ve bu birinci nesil bir ürün, özellikle de bu birçok problemi olan bir ürün istemek için çok şey.

Birinci nesil ürünler her zaman büyüyen ağrılara sahiptir, bu nedenle Galaxy Fold’un sorunları pek de şaşırtıcı değildir.

Telefon, bitmiş bir üründen daha çok bir prototip gibi geliyor, bu da çoğu tüketicinin veba gibi önlemek istemeyeceği anlamına geliyor.

Bir telefon / tablet hibritiyle gerçekten ilgileniyorsanız, muhtemelen Samsung’un Galaxy Z Flip olarak adlandırılan bir sonraki Galaxy Fold sürümünü beklemek isteyeceksiniz. Bu yılın ilerleyen saatlerinde çeşitli iyileştirmelerle başlayacak.

Veya bu muhtemelen en iyi seçenektir, hem birinci hem de ikinci nesil katlanabilir telefonları atlamak ve üçüncü nesli beklemek isteyebilirsiniz.

Hala pahalılar, ama en azından daha fazla cilaları olacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz