Uber, Bell Nexus Aracını Kullanacak!

Bell, hibrit elektrikli jet Bell Nexus konseptini ortaya koydu. Çatıdan kalkış ve inmek için altı eğimli fan kullanıyor. Gelecekte, Uber filosuna benzer arabalar eklemek için söz verir.

Bell, uçak endüstrisindeki son şirket değil. Daha önce, dikey kalkış ve iniş sistemi ile ticari ve askeri uçakların geliştirilmesi ve üretimi ile ilgileniyordu. En dikkat çekici eserleri: V-22 Osprey ve V-280 ValorGeçen yıl, şirket yeniden markalı ve fütüristik elektrikli uçaklar üretmeyi planlıyor. Bell, 2017 yılında elektrikli taksiye binme projesinin açıklanmasından sonra Uber ile bir anlaşma imzalayanlardan biriydi.

Bell’de inovasyon direktörü Scott Drennan şöyle söylüyor: ”Bu bir oyuncak değil. Bu, ailenizi taşırken güvende ve rahat hissedebileceğiniz bir uçak”.

Bell Nexus beş kişiyi ağırlayabilir, uçağın ağırlığı 272 kilogram olacak. Daha fazla uçabilmek ve daha fazla ağırlık kaldırabilmek için hibrit bir elektrik sistemi ile donatılmış olacak.

Bell’e ek olarak, Boeing, Airbus ve Google’ın kurucularından Larry Page’in sahibi olduğu Kitty Kitty’nin de dahil olduğu, taksilerin geliştirilmesinde en az 19 şirket bulunuyor. Uber ayrıca, 2020 yılına kadar uçan bir taksi fırlatma umuduyla bir dizi uçak üreticisi ile birlikte çalışıyor.

Hayal edilen teknolojiler veya hayran kaldığınız bilim-kurgu filmlerinin araçlarına ulaşmak için yol katettiğimiz ve yolun sonunu görebildiğimiz bu gibi gelişmelerle netlik kazandığını söyleyebiliriz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz