İnternet üzerinde yapılan sızıntılar sonucu parolalar hakkında bir araştırma yapan İngiliz Merkezi, tüm dünyanın en kötü şifresi 123456 olarak tam 23,2 milyon hesap üzerinde kullanıldığını dile getirdi.

Özellikle Antivirüs şirketi olan ESET’in araştırmasına baktığımızda parola yada şifre kullanımında kahraman şifresi olarak Süpermen şifresi kullanıldığı dile getirildi.

En fazla kullanılan şifre ise: 123456

İngiliz Güvenlik Merkezi araştırması ile beraber internet üzerinde sızdırılan ve en fazla kullanılan 100 bin parola belirlendi. En fazla kullanılan şifrenin 123456 olduğu ve bu şifrenin dünya genelinde 23.2 milyon olduğu dile getirildi. Bu bakımdan böyle basit bir şifre ile hesapların kırılma olasılığının arttığı belirtildi.

Araştırmada 123456 şifresinden sonra ise 123456789 şifresinin 7.7 milyon hesap üzerinde kullanıldığı açıklandı.

Kahraman şifre: Süpermen ve Pokemon

Çok fazla şaşırabilirsiniz ancak, en fazla hacklenen hesaplarda tuttukları takımlar ve hayali kahraman şifrelerinden oluşmakta. Parola ile şifre olarak hayali kahraman 330 bin kişi Süpermen şifresini kullanıyor. Orijinal adıyla Superman oluyor. Bunun dışında ise Pokemon ve diğer kahraman isimleri yer alıyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz