38 Bin Volt Elektrik Çarptı, Matematik Dehası Oldu!

Şanlıurfa’lı 19 yaşındaki genç 38 bin volt elektriğe kapılarak bir buluş gerçekleştirdi. Elektrik çarpmasından hemen sonra matematikle alakalı çok büyük işlere imza atan genç başından geçen olayları birer birer anlattı. İşte detaylar..

Şanlıurfa’da babasının yanında hamal olarak çalıştığı tahıl ürünleri işyerinde, beklenmedik bir anda elektrik akımına kapılarak 38 bin volt ile temas içerisinde kalan Abüsselam Çiçekçi, elektrik çarpmasından hemen sonra hayatının değiştiğini ifade ediyor. Henüz daha 19 yaşında olan genç, 1 hafta boyunca hastanede tedavi altında kalmış. Sözelci olmasına rağmen olaydan sonra hiç sevmediği ve bu konuda kendisini zayıf hissetiği matematik dalına yönelmiş ve çok rahat anladığını fark etmiş.

 

Bu olayların üzerine matematik dalında bir teori bulan Çiçekçi konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Hafta sonları günde 17 saat babamın iş yerinde çalışıyorum. 2016 yılının 12 Eylül Pazar günü bana elektrik çarptı. Tam 38 bin volt. Elektrik çarptıktan sonra tamamen matematiğe yöneldim. Hem iş yerinde hamallık yapıyorum hem de matematik teorisiyle uğraşıyorum. 3 yıl boyunca yapmış olduğum çalışmalardan sonra büyük bir matematik teorisi buldum. İspatını da matematik uzmanlarıyla birlikte yaptık, noterde tasdikledik. Daha sonra Gaziantep’e de gittim, oradaki profesörlerle konuştum. Dedim bu teori daha önce bulunmuş mu bulunmamış mı diye soruşturdum. Dediler bulunmamış. Bana elektrik çarptıktan sonra kafam çalışmaya başladı. Bu sanayi elektriği 38 bin volttur. Bana çarptıktan sonra benim hayatım tamamen değişti. Ondan sonra matematiğe yöneldim. Ajitasyon yapmak istemiyorum, sadece bana sahip çıkmalarını istiyorum. Benim büyük bir projem daha var. Dünyayı alt üst edebilecek bir projem var. 8 yıldır bu projenin üzerinde çalışıyorum. Bu projeyi benden başka hiçbir insanoğlu bilmiyor. Bu projeyi gerçekleştirmek için devletten yardım istiyorum.”

Ancak olayın tam olarak 3 yıl önce gerçekleştirdiği belirtelim. Konu hakkında ise Dr. Kemal Toker bir açıklama yaparak önemli bir çabanın olduğunu ve çalışmalarına devam etmesi gerektiğini belirtmiş. Bizlerde Çiçekçi’ye hayatında başarılar diliyoruz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz