Kısa bir süre önce ihalesi yapılan ve yakın zamanda ülkemizde kullanıma sunulacak olan 4.5G için uyumlu SIM kart soruları her geçen gün artıyor. Haliyle soruların merkezinde de GSM operatörleri yer alıyor. Öyle ki 40 milyona yakın cep telefonu abonesinin bulunduğu ülkemizde 15 milyona yakın abonenin SIM kartı 4.5G için uyumlu değil!

2016 yılında kullanmaya başlayacağımız 4.5G için uyumlu SIM kart konusu muhtemelen önümüzdeki aylarda en çok konuşulacak konulardan biri. Öyle ki bazı operatörlerin bu konuda herhangi bir şey yapmaları gerekmezken bazılarının da neredeyse tüm müşterilerinin SIM kartlarını değiştirmeleri gerekecek.

4.5G uyumlu Turkcell SIM Kart

Turkcell, mevcut müşterilerinin kullandıkları SIM kartlarının 4.5G ile uyumlu olup olmadığını öğrenmeleri için bir servis hazırlamış. Bu servis üzerinden telefon numaranızı ve Turkcell şifrenizi girerek SIM kartınızın uyumlu olup olmadığını kısa sürede öğrenebilirsiniz.

turkcell 4.5G uyumlu SIM kart sorgulama

4.5G uyumlu Vodafone SIM Kart

Söz konusu teknolojiye SIM kart bazında en hazır operatör Vodafone görünüyor. Zira 2009 yılından itibaren bu operatör tarafından sunulan SIM kartların tümü 4.5G ile uyumlu. Dolayısıyla 4.5G için Vodafone SIM kartlarda herhangi bir değişiklik yapılması gerekmiyor.

4.5G uyumlu Avea SIM Kart

Maalesef tüm Avea müşterilerinin 4.5G için SIM kartlarını yenilemeleri gerekiyor. Operatör yetkilileri, Türk Telekom grubu olarak bu grubun altında sunulan GSM hizmetlerinden faydalanan kullanıcılarının SIM kartlarını yenilemelerinin gerekeceğini belirtiyor.

4.5G için SIM Kart Yenileme Ücreti Ne Kadar?

Bunun için özel bir yenileme hizmeti bulunmuyor. Ancak operatörlerin hazırlayacakları kampanyalar ve bilgilendirme faaliyetleri ile bu geçişi kolaylaştıracaklarını tahmin ediyor. Şu anda SIM kart değiştirme ve yenileme ücreti 8 ila 25 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz