WhatsApp, normal cep telefonu hizmetlerinin aksine, kullanıcıların internet bağlantısı üzerinden arama, metin ve görüntülü sohbet yapmalarını sağlayan bir iletişim platformudur.

İnsanlar, diğer ülkelerde yaşayan insanlarla iletişim kurmak için WhatsApp uygulamasını kullanır. Yurtdışında yaşayan bir eşiniz, aile üyeniz veya arkadaşınız varsa, bu uygulama bir wifi bağlantınız olduğu her yerde hesaplı olarak iletişim kurmanıza olanak sağlar.

Kuruluşunuzun dünyanın her yerinde konumları varsa, iç iletişim planınızın bir parçası olarak da kullanılabilir .

WhatsApp’a birisini ekleme adımları

  • “Sohbetleri” aç
  • Yeni bir sohbete başla
  • Yeni bir kişi oluştur
  • Arkadaşına mesaj gönder

 

Ancak, bu insanlarla iletişim kurmak için uygulamada sizinle arkadaş olmaları gerekir. WhatsApp’a nasıl arkadaş ekleyeceğinizi öğrenmek için bu makaleyi okuyun, böylece uzun süreli iletişim halinde kalabilirsiniz.

WhatsApp’ta birileri nasıl eklenir?
WhatsApp’taki birisini telefon rehberinize eklediğiniz şekilde eklersiniz: telefon numaraları ile onlar için yeni bir kişi oluşturarak.

Evet, doğru: WhatsApp’a birisini eklemek için telefon numarasına sahip olmalısınız. Ayrıntılara dalalım.

1. “Chats” uygulamasını açın

WhatsApp’ı indirdiğinizden ve hesabınızı oluşturduğunuzdan emin olun. İnsanlarla konuşmaya başlamak için “Sohbetler” penceresini açın.

2. Yeni bir sohbete başlayın

Yeni bir sohbete başlamak için, ekranın sağ üst köşesindeki simgesine tıklayın.

İpucu : Zaten birisinin iletişim bilgilerine sahipseniz ve zaten bir WhatsApp profiline sahipse, onları eklemek için endişelenmenize gerek yoktur! Sadece ismine tıklayabilir ve yeni bir sohbet açabilirsiniz.

Aksi takdirde, insanları manuel olarak eklemeniz gerekir. “Yeni Kişi” yi seçerek başlayın.

3. Yeni bir kişi oluşturun

Bu kişiye ait tüm iletişim bilgilerini ekleyin. Farklı bir ülkedeyse, iletişim bilgilerine girmek zorunda kalacağınızı unutmayın. Farklı ülkelerin yazışmalarınızı nereye göndereceğinizi belirlemeye yardımcı olan farklı ülke kodları vardır.

4. Arkadaşınıza mesaj gönderin

İletişim bilgilerini kaydettikten sonra sohbet etmeye hazırsınız. Kişiler listenizde isimlerini arayın, isimlerini tıklayın ve yeni bir sohbet penceresi belirir. Mesajlaşmaya başlayabilir ya da telefonda olduğu gibi onları arayabilirsin!

Şimdi ne olduğunu biliyorsun
Artık nasıl yeni arkadaşlar ekleyeceğinizi bildiğinize göre, herhangi bir yerdeki herhangi biriyle sohbet etmeye hazırsınız. İyi eğlenceler ve onlara merhaba dediğimi söyle!

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz