Mobil tarafta pek çok oyunun popülerliği hakkında konuşuyoruz. Bu oyunlar arasında özellikle Battle Royale olanlar ciddi anlamda milyonlarca kişiye hitap ediyor. Peki, yeni 8 GB RAM’li bir telefona sahip değilseniz hatta 4 GB RAM bir telefonunuz varsa hangi oyunu tercih etmelisiniz? 4 GB RAM telefonda PUBG Mobile ile mi daha iyi bir deneyim yaşarsınız yoksa CoD Mobile mı?

https://static.shiftdelete.net/wp-content/uploads/2020/12/4-GB-RAM-telefonda-hangi-oyun-daha-iyi-00

4 GB RAM telefonda hangi oyun daha iyi deneyim sunar?
PUBG Mobile’ın minimum sistem gereksimleri ise Android telefonlar için şu şekilde:
– Android 5.1.1 ya da üstü yazılım,
– İşlemci: Snapdragon 425’in eş değeri ya da üstü

CoD Mobile’ın minimum sistem gereksimleri ise Android telefonlar için oyunun sitesinde şu açıklama bulunuyor: “Call of Duty: Mobile, en az 2 GB RAM’e sahip ve Android 5.1 ve üstünü çalıştıran Android cihazlarla uyumludur.”
PUBG Mobile, ortalama 20-30 dakikalık bir maç süresine sahip. Oyunda 100 oyuncu, birbirleriyle savaşmak için bir haritaya iniyor. Oyun ilk girildiği andan bir süre sonra telefonun ısınmasına, oyunun yavaşlamasına neden olabiliyor. Bu nedenle telefondaki oyun deneyimi kötü bir hale gelebilir. 4 GB RAM bir telefonunuz varsa ve arka arkaya birkaç maç atmayı planlıyorsanız, telefonunuzun ısınması ve sorunlar yaşamanız da mümkün hale geliyor.

Benzer şekilde CoD Mobile da yoğun RAM tüketen oyunlardan birisi olmasına rağmen neredeyse hiç gecikme yaşanmaz. Oldukça pürüzsüz bir oyun deneyimi sunan oyunun ortalama maç süresi PUBG Mobile ile aşağı yukarı aynı oluyor. PUBG Mobile ve CoD Mobile, Ultra HD grafik desteği ile zengin oyun deneyimi de sunuyor. Ayrıca destekleyen telefonlarda 60-90 FPS desteği de sunan bu oyunlar, çok daha iyi bir deneyimle oyunseverleri karşılıyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz