Bugün Apple iPhone 6 akıllı telefonun tanıtılması bekleniyor. Tanıtım saati yaklaştıkça da Apple’ın yapacağı yeni sürprizlere dair yeni ayrıntılar sızıyor. Sızan yeni bilgiler arasında Apple’ın yeni telefonu 5.5. inç iPhone 6 modeline dair özellikler de var.

Daha önceki haberlerde de belirttiğimiz gibi Apple’ın bu tanıtımda biri 4.7 inç biri de 5.5 inç olmak üzere iki yeni iPhone modelini tanıtması bekleniyor. Söylentilere göre 5.5 inç iPhone 6 modelinin adı iPhone 6 Plus olabilir. Daha önce bu modelin iPhone Air adı ile piyasaya çıkacağı şeklinde iddialar da otaya atılmıştı. Şimdi ise gelen son haberler 4.7 inç modelin iPhone 6, 5.5 inç modelin de iPhone 6 Plus şeklinde adlandırılacağı yönünde.

iPhone 6 Plus

Apple, İlk Kez Bir iPhone Modelinde Plus Adını Kullanacak

Apple, Mac Plus modeli dışında daha önce çıkardığı hiçbir üründe ve ayrıca mobil cihazlarında “Plus” sözcüğünü kullanmamıştı. Belli ki bu Apple için her şeyin başlangıcı olacak. Dahası, bu sızıntıları yapan kaynak, geçen yıl iPhone 5S ve iPhone 5C modelleri hakkında da doğruluğunu gördüğümüz sızıntılar yapmıştı. Dolayısıyla iPhone Plus adının doğru olma ihtimali çok yüksek.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinin ikisi de iPhone 5S ile aynı renk versiyonlarını taşıyacak: Gri, altın ve gümüş. Ayrıca bu modelin 16GB, 32GB, 64GB ve 128GB sürümlerinin çıkması da olası. iPhone 6 Plus hakkında daha  fazla bilgi bulunmuyor fakat 4.7 inç modelin hemen hemen tüm özellikleri ortaya çıktı. Bu özellikleri “[highlight]Apple iPhone 6 Özellikleri China Mobile Tarafından Sızdırıldı[/highlight]” başlıklı haberimizde bulabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz