Siber güvenlik şirketi açıklamalarında yüz binlerce Zoom kullanıcı verilerinin hacker forumlarında yada dark web’de satıldığı belirtildi. Saldırıdan çeşitli eğitim kurumları ve şirtketlerde nasibini aldı. İşte detaylar…

Siber güvenlik şirketi Cyble, bir hacker topluluğunun daha fazla itibar kazanmak adına Zoom hesap bilgilerini dark web ile hacker forumlarında yayınlandığını belirtti. Sızıntı ile yüz binlerce Zoom kullanıcı etkilenmiş durumda.

Son gelen bilgilere göre Vermont Üniversitesi, Coloroda Üniversitesi, Dartmouth, Lafayette, Florida Üniversitesi gibi bir çok eğitim kurumuyla beraber bazı şirketlerin Zoom hesapları hacklendi. Saldırıdan etkilenen bazı kullanıcılar parolasının eski olduğunu ve sızıntının bir önceki saldırıda alındığını ifade etti.

530.000 Zoom kullanıcı verisi çalındı!

Bir satıcının hacker forumlarında ki konusuna baktığımızda Cyble, müşterilerini saldırılarına karşı korumak için hesap bilgilerini satın almaya başladığı belirtildi. Şirket, hesap başına 0.0020 dolar ödemiş ve 530 bin hesap verisini satın alabilmiş.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz