Kısa bir süre sonra hayatımıza girecek olan 5G için insan sağlığı konusunda bazı sıkıntılar bulunuyor.

Şuan için son nesil durumunda olan 5G git gide daha fazla yakınımıza geliyor. İlk olarak 5G destekli telefonlar çıktı ve alt yapı çalışmaları devam ediyor. 5G’ye sahip olan telefonların ise ne gibi zararlar sunduğu henüz belli değil. Ancak bu konu üzerinde derinlemesine bir araştırma yapıldı.

5G farkı nedir?

5G için en büyük fark elbette hız oluyor. Saniyede 10Gbit hızında veri aktarımına olanak sağlayan 5G hizmeti 4G’den tam 1000 kat daha hızlı olacak. Bunla beraber ise 28 ile 100GHz frekans değerlerinde çalışacak. 5G konusunda zorluk ise altyapılarda çok uzak mesafelerde kadar ulaşmayacak olan milimetrik dalgalar oluyor. Bu hizmetin daha güçlü olması için 150 metrede bir güçlendirme amacıyla antenler yer almalı.

Belkide bu antenler sokak lambalarına takılır.

Dünya Sağlık Örgütü Açıklıyor!

Dünya Sağlık Örgütü 2G dahil şimdiye kadar tümünde elektromanyetik alan ve dalgalar kansere yol açıyor dedi. Ciddi hasarlar bulunuyor. Almanya’da bir araştırma merkesi farelerin güçlü olan frekanslarda kanser olacaklarını dile getirdi. Fareler ile bir deney yapılarak beyin, kalp ve testislerde ciddi değişikler meydana geldi. Hücre ölümleri ise çok fazla. Bunla beraber bazı açıklamalar daha yapıldı.

Radyasyon tehlikesi çok fazla!

Uzmanlara göre gelişen teknolojide hız için radyasyon görmezden gelinmemeli. Radyasyon minimum seviyelerde tutulması insan sağlığı için çok fazla önem teşkil ediyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz