Geçtiğimiz yıl Ekim ayı içerisinde karşımıza çıkan 8. nesil Volkswagen Golf markanın sevenlerini ayırmış durumda olduğunu biliyoruz. Yenilenen tasarım bazı kişilerin pek hoşuna gitmese bile yenilikçi kişilerin hoşuna gittiği de bir gerçek. Bugün ise Golf R konumuz.

2020 Goodwood Festivali’nde tanıtılmasını Golf, virüs sebebi ile ertelenecek gibi duruyor. Audi S3’ün rakibi olarak karşımıza çıkan ve 8. nesil Golf R hakkında çoğu dedikodu karşımıza çıkıyor. En gerçekçi duran ise markanın doğrulamış olduğu bilgiler olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni nesil Golf R tasarımı hakkında bildiklerimiz neler?

Casus fotoğraflara baktığımızda R modelini Golf 8’den ayırmak için firma hem ön hemde arka tamponda ciddi değişiklikler yapıyor. Arka kısımda dört çıkışlı egzoz sistemi ve tavana monte edilen spoiler de dikkatlerden kaçmıyor. Arka tampondaki difüzör de aracın performansını etkileyecek diyebiliriz.

Ön tamponda için fotoğraflara baktığımızda Volkswagen logosunun hemen altında küçük kamuflaş yer alıyor. Yeni R logosu ise artık kesin.

Performans nasıl olacak?

Gelen iddialara baktığımızda Golf R için Audi’den motor talebi iddiası mevcut. RS3 Sportback’in kullandığı 2.5 litrelik 5 silindirli TSI motor isteği gündemde. Audi bu teklifi elbette reddediyor ve ikonik motorunu kardeşine vermiyor. Bu bakımdan 2.0 litrelik R motoru ile yoluna devam edeceğini söyleyebiliriz.

Yeni Golf R’ın kaput altında yer alan 2.0 litrelik TSI turbo motor 330 hp güç üretecek.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz