Günümüz şartlarında her an her bilgiyi anında istediğimiz mecrada paylaşabiliriz. Bu duruma ABD’li polisler çözüm bulmuşa benziyor!

Youtube Telif Hakkı Nedir ? - Oyun Pixel

ABD’de polisler video çekerken çekildiklerini fark ettiklerinde hemen bir müzik çalmaya başlıyorlar ki bu müzikte Instagram, YouTube gibi platformlarının botları tarafından telif hakkı gerekçesiyle kaldırılıyor. Eğer videoda telifli bir müzik söz konusuysa, video daha yayına girmeden kaldırılıyor. Bun durumu bilen polisler, bu özellikten son derece faydalanıyorlar.
5 Şubat’ta Beverly Hills Polis Departmanı, video çekerken kendisine müdahale edildiği sırada Sublime’in Santeria isimli şarkısını çaldı. Ancak videoyu çeken kişi çektiği videoyu daha yükleyemeden, telif hakkı yüzünden elinde patladı.

Polis Stok Video, Telif haksız Polis çekimler | Depositphotos®

Gelir işbirliği dahilinde elde edilen paranın bir miktarını kanal sahibine ödeyen Youtube, eğer videoda telif söz konusuysa gereken ne ise yapmaya başlıyor. Müzikler, özellikle telif konusunda son derece hassas olan Youtube, videonun tamamında veya bir kısmında müzik varsa ya videoyu kaldırıyor ya da şarkının sadece bir kısmının yayınlanmasına izin veriyor. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz