Türkiye ile ABD arasında uzun bir zamandır F-35 görüşmesi devam ediyordu. Bugün ise bir gelişme daha kaydedildi.

ABD ile Türkiye’nin Rusya’dan satın almış olduğu S-400 hava savunma sistemlerinin aktif edilmemesi karşılığında bir vergi indirimi ile ticaret hacminin artması gibi bazı teklifler sunuldu. Paket Türkiye tarafınca kabul edildiği taktirde hem ticaret artacak hemde kur farkları daha farklı bir şekilde gelişecek.

ABD ile Türkiye arasında yaşanan gelişmelerde bugün yeni bir gelişme daha kaydedildi. Senatör Lindsay Graham ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında yapılan görüşmelerde S-400 sisteminin aktif edilmemesine karşılık ticaret artışı ve kur değişikliklerinin yanı sıra vergi indirimi teklif edildi. Bu telefon sektöründe olumlu bir haber olabilir.

Akıllı telefon fiyatları nasıl ucuz olacak?

Kısa süre önce ABD’de resmi bir şekilde iPhone 11’in ülkemiz için fiyatı tahmin edildiğinde çok yüksek olacağı işaret edilmişti. Elbette bu durum Note 10 içinde geçerli bir durum. Akıllı telefon fiyatlarını etkileyen en büyük durum ise kur farkı oluyor. ABD’nin sunmuş olduğu paketlerde alüminyum ve çelik gibi mallar için vergi indirimi elbette ticareti çok güzel şekilde arttıracaktır.

Kaynak : Mobil131 YORUM

  1. Telefonlar ucuzlasın diye bence atom bombası atsınlar daha temiz olur. Sizin devlet ve millet anlayışınız bu mu. Bu teklifin neresi güzeldir ve siz bunu nasıl güzel teklif diye haber yaparsınız.?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz