Adobe mobil cihazlar için Photoshop

Adobe MAX 2018 yıllık konferans çerçevesinde Adobe, popüler fotoğraf editörü Photoshop‘un mobil platformlara uzun zamandır beklenen transferi duyurdu. Photoshop, Touch veya Lightroom CC‘nin mobil sürümü gibi bir sürüm değil, tüm özelliklerin ve kullanışlı yeniliklerin bulunduğu masaüstü bilgisayarlardan tam bir bağlantı noktası olmayacak.

Adobe, iPad tablet bilgisayarları için Photoshop yayınlamayı planlıyor. Android platformuna fotoğraf düzenleyiciyi taşıma hakkında henüz bir bilgi yok. Program arayüzü dokunmatik kontrol için tamamen yeniden tasarlandı ve katmanlar ile çalışma da dahil olmak üzere masaüstü versiyonunun tüm ana fonksiyonları kaydedildi.

Photoshop bir masaüstü ürün olmaktan çıkıp bir sistem haline geliyor. İlk etapta fırsatlar iş akışının üzerine odaklanıyor. Bunlar, görüntüleri birleştirmek için pikselleri birleştirmeyi içerir. Şu anda katmanlar, dönüşümler, seçim, maskeler ve fırçalar uygulamada mevcut.

İPad için Photoshop, stylus Apple Pencil ile çalışmayı destekler. Bununla birlikte, nesneleri rötuşlayabilir, silebilir, seçebilir ve çoğaltabilirsiniz.

İPad için Photoshop, Creative Cloud bulut hizmeti ile tam entegrasyona sahip olacaktır. Bu, bir cihazda bir dosya ile çalışmaya başlamanızı ve aynı yerden diğerine devam etmenizi sağlayacaktır. Uygulamanın masaüstü ve mobil sürümleri aynı kod tabanına sahip olduğundan, platformlar arasında geçiş yaparken dosyayı dışa aktarmaya veya dönüştürmeye gerek yoktur.

İPad için Photoshop sürümünü 2019 için planlandı. Uygulamayı en kısa zamanda piyasaya sürmek için, geliştiriciler ilk sürümü en gerekli işlevlerle sınırlandırmayı ve geri kalanları güncellemelere eklemeyi planlamaktadır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz