Mobil kullanımın günden güne ciddi şekilde artış göstermesiyle birlikte mobil tabanlı oyunlarda trend hat safhaya ulaşmış durumda. Artık küçük firmaların yanı sıra pek çok büyük firmada mobil pazar için oyun geliştiriyor ve kullanıcılara sunuyor. Daha önce pek çok PC oyununun mobil cihazlara uyarlanarak mobil kullanıcılara sunulduğuna tanık olmuştuk. Bu konuda yeni bir adım daha geldi; Microsoft, PC dünyasının efsane oyunlarından biri olan Age of Empires’ı mobil cihazlar için yayımladı.

PC platformuna ilk olarak 1997 yılında çıkan Age of Empires, daha sonra 1999’da 2. oyunuyla yine karşımıza çıktı. 2002 Yılında tekrar yeni bir oyunla karşımıza çıkan Age of Empires, son olarak 2013 yılında grafikleri yenilenerek yine oyun dünyasının karşısına çıkmıştı. Age of Empires serisi, şimdi de Android ve İOS platformların Age of Empires: WorldDomination ismiyle karşımıza çıktı. Strateji oyunu olarak mobil platformda kullanıcılara sunulan yeni oyun, Clash of Clans’ın en büyük rakibi olacak gibi görünüyor. Gerçi Clash of Clans ile Age of Empires’in kullanıcıları ya da diğer bir ifadeyle tutkunları farklılık gösteriyor ve kendi içlerinde dahi rekabet içerisine girebiliyor ama şu an için bilgisayar platformunda yaptığı büyük sükse sonrası mobile de sağlam bir giriş yapan Age of Empires’in, Clash of Clans’a göre bir kaç adım önde olduğunu dile getirebiliriz.

age-of-empires-world-domination mobil13

Ücret Uygulaması Mevcut Mu?

İşte en güzel kısmı da başlıkta belirtilen ”ücret” durumu. Bilgisayarlardan sonra mobil dünyasına da el atan Age of Empires, ücretsiz bir şekilde sunulmakta ve rahat bir şekilde oynanabilmesiyle de kullanıcıların beğenisini kazanmaktadır. Grafiklerin dizaynı ve çeşitliliğin olması da ücretsiz bir oyun için oldukça başarılıya benziyor.

Artık Age of Empires oyununu Android ya da iPhone ve iPad üzerinde oynamak mümkün.

Kaynak: Google Play ve App Store

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz