Basın mensuplarıyla bir araya gelerek yeni çalışmaları hakkında bilgi veren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yeni başlatacakları Muzır İçerikle Mücadele (MİM) Programı kapsamında ailelerin zararlı içerikler için doğrudan kendilerine ulaşabileceğini ifade etti.

90 bin çocuğa aile desteği - Eğitim HaberleriAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, vatandaşların çocuklara zararlı içeriklerle ilgili şikayetlerini iletebileceği bir Muzır İçerikle Mücadele (MİM) Programı başlatılacağını açıkladı. Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu’daki çalışmaların, vatandaşların şikayet ve bireysel başvurularının dikkate alınacağı şekilde genişletileceğini ifade eden Bakan Selçuk, sözlerine şu şekilde devam etti: “Bakanlık olarak Muzır İçerikle Mücadele (MİM) Programı’nı başlatıyoruz. Bu kapsamda Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu’nu daha formal, başvuruların yapılabildiği, web sitesi ve WhatsApp İhbar Hattı olan bir yapıya kavuşturacağız. Kurula şu an doğrudan başvuru yapılamıyor. Yeni yapıda vatandaşlarımız çocuklar için zararlı içeriklerle ilgili kurula doğrudan şikayetlerini iletebilecek.”

Sosyal medyadaki uygunsuz paylaşımlardan ve geniş kitlelere ulaşmasının ötürü daha fazla çocuğun mağdur olmasına sebebiyet verdiğini ifade eden Bakan Selçuk, kurulacak WhatsApp İhbar Hattı ile vatandaşların hem muzır içerikler hem de bu konularda doğrudan kendilerine ulaşabilecekleri, kendilerinin de gereken müdahaleyi gerçekleştirebileceklerini belirtti.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz