Airpods Pro ve Airpods arasında kalan kullanıcılar için bu yazımızda sizlere özellik, fiyat ve tasarım konusunda aralarında olan fark hakkında bilgi vereceğiz. iPhone kullanıcılarının vazgeçilmez kulaklığı olan AirPods kullanımları gittikçe artıyor. Siz de kablosuz kulaklık sahibi olmak isteyebilirsiniz. AirPods Pro ve AirPods arasında olan farkı merak edebilirsiniz.AirPods model olarak iki seçenek sunuyor. Bunlar; AirPods 2. nesil ve AirPods Pro, AirPods 1. nesil bulma konusunda da sıkıntı yaşayabilirsiniz.

AirPods 2. Nesil Özellikleri


2019 yılının Mart ayında kullanıcılar ile buluşan AirPods 2 modeli, şarj kutusu ile beraber 1.399 TL’ye, Standart kutu ile beraber 1.099 TL’ye satışa sunuldu. Daha sonra bu fiyatlara güncelleme geldi ve kablosuz 1.649 TL, standart ise 1.299 TL oldu. AirPods 1. nesile göre 2. nesil %50 daha uzun konuşma süresi sağlıyor. H1 çipi ile güçlenen kablosuz kulaklık sayesinde cihazlar arası geçiş daha da hızlandı. 2. nesil AirPods kulaklıklar ise iki kat daha hızlı bağlandığı söyleniliyor. Modele ‘Hey Siri’ desteği de eklendiği bilgisini sizlerle paylaşalım.

AirPods Pro Özellikleri


2019 yılının Ekim ayında kullanıcılar ile buluşan AirPods Pro, 1.899 TL fiyat etiketi ile satışa sunuldu. Daha sonra güncelleme geldi ve güncellenmiş fiyatı 2.099 TL olarak belirlendi. “Aktif Gürültü Engelleme ve tamamen yeni, hafif, kulak içi tasarımda üstün, sürükleyici ses” özelliği ile ön planda tutulan AirPods Pro, kulak içi tasarımı sayesinde gürültüyü önlüyor. AirPods Pro kulaklığın IPX4 ter ve suya dayanıklı sertifikası bulunmaktadır. Kutu ile beraber üç farklı boyutta kulaklık ucu veriliyor. Apple bu kulaklık uçlarını ayrı olarak da satıyor. AirPods Pro modelinde olan AirPods 2. nesilde olmayan özellikler ise; Ses Şeffaflığı modu, Üç uçlu kulak içi tasarım, Uyarlanabilir Ekolayzer (EQ), Aktif gürültü engelleme,IPX4 su/ter dayanıklılığı.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz