Eğer kablosuz kulaklıkları bir başkasına verirseniz veya kulaklıklarla ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, resetleme işlemini gerçekleştirmek faydalı olabilir.

AirPods Resetleme İşlemi Neden Yapılır?

Eğer Apple’ın kablosuz kulaklıklarıyla alakalı sorunlarınız varsa veya kulaklıkların şarjı normalden daha kısa sürede bitiyorsa ya da sık sık cihazınız ile kulaklık arasındaki bağlantı kopuyorsa AirPods resetleme işlemini yapmanız gereklidir. Bu işlem sonunda bahsettiğimiz sıkıntıları da yaşamayacaksınız. Birçok kullanıcı AirPods’unu resetleyerek bu tür sıkıntılara son vermektedir.

AirPods Resetleme İşlemleri

iPhone, iPad veya iPad Touch aygıtınızda Ayarlar sekmesine gidin ve Bluetooth’a girin. AirPods’unuzun yanında bulunan “i” işaretine tıklayarak aygıtı unut seçeneğine basın.
AirPods’larınızın bulunduğu kılıfın arkasında, alt tarafına yakın şekilde konumlanmış küçük düğmeyi bulun ve şarj kutusunun kapağını açın.

Kapak açıkken arkasında bulunan düğmeyi 15 saniye basılı tutun. AirPods‌’lardaki ışık beyaz renkten sarı renge yanıp sönerek geçiş yaptığında ‌AirPods’larınızın sıfırlandığını ifade edecektir. (eğer kablosuz şarj kutunuz varsa bu durum kasanın önünde olacaktır.
AirPods’larınızı tekrar cihazınıza bağlayabilirsiniz.ancak sıfırladığınız AirPods’larınızı  işlem sonrasında kulaklıklarınız iCloud hesabınıza bağlı olan cihazları otomatik olarak göremez. Sıfırlama yapılmış olan AirPods kutusunu bir iOS cihazının yanında açımak demek sanki o AirPods’ları ilk defa kullanacakmışsınız gibi kurulum işlemi yapmanızı gerektirecektir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz