Gün geçmiyor ki yeni bir teknolojik gelişme hayatımıza karışmasın. En nihayetinde arz ve talep üzerine kurulmuş tüm ekonomik ve sosyal sektörler kullanıcıların ilgi gösterdiği taktirde büyüme sağlıyorlar. Giyilebilir teknoloji adındaki alan da bahsettiğimiz şekilde gelişmekte. İlk etapta giyilebilir sıfatında Google’ın ürettiği gözlük sunulmuştu. Bir dönem moda halinde olup kişilerin selfielerle sosyal medyada paylaştığını görmüştük. Yine son dönemleri ilgi çeken ürünlerinden birisi de akıllı saatler. Firmaların ve işletim sistemlerinin çalışma stilini yansıttığı ürünlerde akıllı telefonlarda olduğu gibi Android ve iOS modelleri var. Başka platformlar için çıkarılanlarsa adları dahi duyulmayacak noktada kaldılar. Elimizden düşürmediğimiz telefonların ana sistemlerini oluşturan bu platformlar ise getiri sağlayacak seviyede satış yapabiliyorlar. Pek tabii ki akıllı telefonlar kadar ciddi bir pazardan söz etmiyor olsak bile ilgili kesim açından sevilerek kullanılıyor. Muhtelif temel işlevlerin yerine getirildiği akıllı saatler arasından Android Wear üzerine bir yazı hazırladık. Konu içerisinde sizlere Wear ile beraber uyumlu çalışabilecek en iyi uygulamalar derledik. Böylece ürünleriniz arasında paralellik ve bağlantı sağlayıp ortak kullanım sağlayacaksınız.

Belirttiğimiz gibi dev şirketler birbirine benzer ancak farklı adlarla piyasaya sürdükleri saatleri diğer ürettikleriyle birlikte çalıştırmanın peşindeler. Bu sayede örneğin akıllı telefon veya tablet bilgisayar kullanıcılarına yönelik pazarlama taktiği geliştiriliyor. Sonucunda da ekonomik manada pozitif katkının yanı sıra ürün pörtföyü de artıyor. Apple zaten bildiğimiz üzere kendi bünyesinde özgün ve sıradışı tavrıyla var olurken Google imzalı Android Wear da dikkat çekmeyi başarıyor. Kısacası rekabet kaldığı yerden yeni arenada da devam etmekte. Şimdilik aralarındaki çekişmeden bahsetmekten ziyade Android’in saatine uygun kaliteli ve iş gören yazılımlardan konuşmayı tercih ediyoruz. Kullanıcılar satın aldığı şeyin her türlü meyvesinden faydalanarak kullanmak istiyor. Eğlenmenin, güzel vakit geçirmekle birlikte işlevsellikten haberdar olmak da gündelik yaşam içerisinde kolaylık katacaktır.

Android Wear İle Birlikte Çalışan En İyi Uygulamalar

Google Play Store artık 3. parti yazılımlar konusunda tek lokomotofimiz. APK ismini verdiğimiz manuel uygulama yükleme metodu tercih edilse de ortaya çok iyi sonuçların çıktığından bahsedemeyiz. Zira güvenliğin tehlikeye düşmesi, cihazın zarar görmesi sayabileceğimiz sadece en basit iki sebep. Bizler de Play Store’dan edinebileceğiniz Android Wear paralelli uygulamaları sizler için listeledik.

google-slaytlar

Google Slaytlar

İş ve okul hayatınzda işlerinizi görecek Google Slaytlar uygulaması akıllı saatinizle aynı yapıda çalışabiliyor. Telefonunuzdan, tablet bilgisayarınızdan hazırladığınız slaytları Android Wear üzerinden görmek mümkün.

[appbox googleplay com.google.android.apps.docs.editors.slides]

delta-watch

Delta Watch

Genel bir yapıyla var olan Delta Watch’da hava durumundan tutun da yürüdüğünüz yola, yaktığınız kaloriye dek geniş verileri görmeniz mümkün. Kolay ve fonksiyonel arayüzü sayesinde saatlerinizde de sizi tatmin edecek.

[appbox googleplay com.watch.richface.delta]

aqualert

Aqualert

Akıllı saatlerle bağlantılı olarak kaliteli verim sunan Aqualert’i de yine akıllı telefonunuzdan kullanırken akıllı saatinizde de kullanabileceksiniz.

[appbox googleplay com.overseasolutions.waterapp.app]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz