Teknoloji ilerledikçe akıllı telefonlarda olan uygulama sayısı artmakta ve çoğu kişi telefonlarda vaktini geçirmektedir. Bu yüzden de akıllı telefon kullanıcıları için en önemli detaylardan biri batarya konusudur. En çok merak edilen ve sık olarak sorulan soruların başında gelen akıllı batarya ömürlerinin ne kadar olduğudur. Biz de sizlere akıllı telefonların batarya ömründe ve aynı zamanda bataryanızı daha da çok kullanmak, ömrünü uzatmak için yöntemlerden bahsedeceğiz.

Batarya Ömrü Ne Kadar?

Akıllı telefonlarda batarya ömrünün belli bir kullanımı vardır. Akıllı telefon uzmanları tarafından iyi performans ile hizmet veren telefonların batarya ömrü ortalama 2 yıl olarak bilinmektedir.

Fakat bu süre telefonun kullanımına bağlı olarak artış ya da azalma gösterebilir. Pek çok kritere göre telefon ayarlarında değişiklik olabilir mesela telefon konuşma süresi, telefonda oynama süresi, telefonu sık olarak kullanma süresi bunlar batarya ömrünü etkilemektedir.

batarya süreleri

Batarya Ömrünü Uzatmak için Neler Yapabilirsiniz?

Eğer siz de batarya sorunu yaşıyor ya da yaşamak istemiyorsanız aşağıda olan adımlara uymanızı tavsiye ederiz

  • İlk olarak cihazınızı asla farklı bir şarj cihazı ile şarj etmeyin. Orijinal olmayan şarj cihazı telefonunuzun bataryasına zarar verir.
  • Telefonu şarja taktığınız zaman priz başında telefonunuzla oynamayın, telefonunuzu şarja taktığınızda dolması için bırakın.
  • Şarjınız tamamen bitmeden telefonunuzu şarja takınız.
  • Isınan telefonunuzun kullanımına ara verin.
  • Son olarak şarjınız tamamen dolmadan telefonunuzu prizden çıkarmayın.
Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz