Zayıflamanın, kilo vermenin ve istenen yağ oranına düşmenin yegane ilkesi vücudunuza ne kadar giriş çıkış olduğudur. Zira ne yediğinizi, ne kadar yediğinizi bilmediğiniz taktirde yaptığınız sporun, aktivitenin de hiçbir anlamı kalmayacaktır. Bu nedenle yapılması gereken ilk hareket diyete, beslenme programına başlamadan önce kalori takibi konusunda destek alınabilecek metot ve platformlardan yardım almaktır. Hayatımızın her noktasında yardımımıza koşan ve gündelik yaşamdaki pek çok işlemimizi hallettiğimiz akıllı telefonlar kaloriler noktasında da işimize yaramakta. 3. parti uygulamalar sayesinde hareket alanını genişletebildiğimiz ve bolca opsiyona sahip olduğumuz online marketlerden ilgi alanlarımıza göre seçenekler mevcut. Aralarından kıstaslarımız özelinde seçim yapıp çoğunu ücretsiz indirmek de mümkün. Spor, diyet, beslenme alanlarında da ciddi bir kitlenin çaba sarf ettiğini göz önünde bulundurduğumuz zaman ürün pörtföyünün genişliği de hemen aklımıza geliyor. Elbette sektörlerinin lideri uygulamalar bulunsa da spesifik isteklere dahi cevap verebilecek potansiyeldeki yazılımda, geliştiriciler her fırsatı değerlendirip uygulama şeklinde yayınlıyorlar. Biz de kalori takibi uygulamaları arasınadn derinlikli araştırmamız sonucunda işinize yarayabilecek birkaç uygulama ve sistemden bahsedeceğiz.

2010 yılından itibaren spor, fitness, body boulding merak nihayetinde Türkiye’yi de sarmış durumda. Gerisine baktığımızda da spor salonlarında belirli kitle etkinlikler gerçekleştirse de internetin modern teknolojiyle buluşması sonucunda ortaya çıkan sosyal platformlar ülkemizdeki pek çok insanın etkileşim halinde bulunmasını sağladı. Hal böyle olunca estetik görünmek ve devamında gelen ilgi herkesin hoşuna gidiyor. Instagram’da paylaşılan kaslı ve yağ oranı düşük vücutlar birçok erkeğin amacı. Yine benzer estetik oranlarda kadınların da hedefledikleri amaçlar var. Böylesi bir güzel görünüme ulaşmak sağlam ve kaliteli gelişim sürecinden geçiyor. Gerek bilgi gerek ise tecrübe konusundaki eksiklikler kişileri ileri götürmekten ziyade geri götürebiliyor ve hatta sakatlayabiliyor. Bu nedenle düzenli ve planlı şekilde ilerlemek, aynı zamanda sağlığımızı da görüntümüz adına bozmamak gerekiyor. Çeşitli uzmanlardan yardım alınarak personel trainer, beslenme uzmanı, uzantan eğitim metotlarıyla sonuçlar elde edilse de genel manada yeme içme için izlenmilmesi gereken yol aşağı yukarı belli. Yüksek kaloriden kaçınarak sporsal aktivitelerle de kalori açığı oluşturmak. Elbette kaç kalori yediğinizi, kaç kalori yaktığınızı ancak kalori takibi sayesinde öğrenebilirsiniz.

Android Akıllı Telefonlarda Kalori Takibi Yapmak

Android işletim sistemlerinde bahsettiğimiz kalori takibi problemine çözüm getirecek belli başlı uygulamalar var. Ancak sayılarının fazlalığı ve her kafadan çıkan sesler neye karar vereceğinizin önüne geçebilir. Bizler de güvenle kullanabileceğiniz kalori takibi uygulamaları arasından birkaç tane seçim yapıp detayları ile açıkladık.

myfitnesspal

Calorie Counter

MyFitnessPal adıyla da sanal marketlerden edinebileceğiniz kalori takip uygulaması sayesinde 6 milyondan fazla yiyeceğin besin değerleri ve kalorisi hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Yine farklı platformlar arasındaki cihazlarda bilgi eşleşmesi yaparak işlerinizi kolaylaştırıyor.

[appbox googleplay com.myfitnesspal.android]

healthifyme

HealthifyMe Weight Loss Coach

Yazılım sektöründeki çıkış yapan ülkelerden Hindistan menşeili uygulama ile farklı mutfaklara ilgi duyan kişiler de kalori takibi yapabilecek. Dünyadaki her yörenin edindiği kültürün, mutfağın lezzetleri de farklı. Bu nedenle içine katılanlar, kalori değerleri, besin nitelikleri de değişik. Hepsinin bilgisini üründe bulabilirsiniz.

[appbox googleplay com.healthifyme.basic]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz