Sanayi devriminden sonra otomatikleşmeye başlayan ve direkt insan gücü, işgücü yerine makinelerin kullanılmasından sonra seri üretim, oto kontrol gibi kavramlar net bir şekilde hayatımıza girdi. Emekle para ve benzeri şeyler kazanmanın yanında artık kas gücü değil beyin gücü de para yapmaya başladı. Sadece sermaye sahipleri ve yöneticilerin dışında halk arasında “masa başı” şeklinde lanse edilen pozisyonlar gündeme geldi. Aslında akademik boyutta profesyonel yaşamına devam eden kişilerin büyük bir bölümü de bahsettiğimiz pozisyonları doldurmaktalar. Direkt kas yardımıyla değil yönetim, üretimi kontrol etmek şimdilerde daha önemli. Çünkü belirli bir plan dahilinde önceden belirlenen durumların istendiği gibi gerçekleşmesi sonucunda ancak talepler yanıt bulabiliyor. Yine beyaz yakalı kesim ifade ettiğimiz işlerde çalıştıkları için sürekli akıllarında bir şeyler tutmak ve bunları gereken zamanda uygulamak zorundalar. Birçok kişinin masasında görebileceğiniz ufak kare ve dikdörtgen biçimindeki kağıtlara notlar yazılarak kolayca görülebilecek ve dikkat çebilecek yerlere asılıyor. Bu sayede yapılması gereken işlemler unutulmuyor ve beklentiler karşılanıyor. Teknolojinin yardımıyla fiziksel formatla uğraşmak istemeyenler için direkt akıllı telefonlarınıza da bahsettiğimiz renkli notlar eklemek mümkün. Günün devamında mutlaka yarım saatte bir telefonunuzu elinize alıyorsanız söylemeye çalıştığımız notlarınız gözünüze yansıyacağından yapacaklarınızı asla unutmuyorsunuz.

Çevremizdeki insanlara baktığımızda etiket fiyatı bizim veya bazılarımızın bütçesini aşabilecek akıllı telefonları kullandığını görüyoruz. Aslında fiyat – performans oranına baktığımızda verilebilecek kayda değer bir meblağ. Zira önemli işlerde çalışanlar ya da kendi işlerini yönetenler bilgisayara bile ihtiyaç duymadan tüm yönetimi, üretim süreçlerini halledebiliyor. Birçok ekstra uygulama sayesinde sanal toplantılarla yöneticilerle veya çalışanlarla ufak bilgi alışverişleri de yapılıyor. Dolayısıyla geniş kapasite, üst düzey hız performansı herkesi memnun ettiğinden satış fiyatları ne olursa olsun kullanıcılarını bulabiliyor. Yazılım geliştiricileri de konuşma, grup, toplantı, renkli notlar tarzında ürünler geliştirerek kendi alanlarında varlıklarını sürdürüyorlar. Halihazırda Android platformu da konumuz olan renkli notlar opsiyonları için en geniş opsiyonları sunan işletim sistemleri. Diğer sistemlere nazaran açık yazılım özelliğinin benimsenmesi öne çıkarırken üçüncü kişilerin üretimlerine de çokça yer veriyor.

Android Telefonlar İçin Renkli Notlar Kullanımı

Post-it adıyla bildiğimiz notların çeşitli kullanımları mevcut. Ancak Android işletim sisteminin entegre edildiği akıllı telefonlarda kullanmak istiyorsanız sizlere sunacağımız bir alternatif var. Elbette daha önceden seçtiğiniz veya dahili bünyede yer alanlardan bir tanesini devamlı kullanıyor olsanı bile denemenizde fayda var.

colornote-notlar-notepad

ColorNote Notlar Notepad Not, Google Play Store’dan ücretsiz şekilde indirilebiliyor. Geleneksel şekilde sıralı listeler oluşturabilirken dizimlimlerle farklı renk opsiyonlarına da sahipsiniz. İki modla kullanılıyor ve işaretli kutuları da yerleştirebiliyorsunuz.

[appbox googleplay com.socialnmobile.dictapps.notepad.color.note]

Masanızın veya bilgisayarınızın kenarına yapıştırır gibi renkli notlar sıralanıyor ve çift tıklayınca düzenleniyor. Hatırlatıcı ekleyerek nottaki ilgili işlevi yerine getireceğiniz zamanı da belirliyorsunuz. Yine yapıldı işaretini verdiğinizde tamamdır ifadesi notun üzerine eklenmekte.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz