Akıllı telefonlar artık hayatımızın her yerinde. Peki akıllı telefonlarımızın ömrü ne kadardır bugün bu konudan bahsedeceğim.

Akıllı Telefonların Ömrü Ne Kadar?

Ortalama olarak 2 sene gibi bir kullanım ömürleri vardır. 2 yıl geçtikten sonra, üretici firmalar yazılım konusunda destekleme yapmazlar, bu yüzden telefonlarda yazılım sorunları ortaya çıkabilir. Gömülü batarya ile üretilen cihazlar, 2 sene içinde pil bittiği için sizi 1 gün bile idare edemeyecek hale gelir. Garantisi biten cihazlar bozulduğu zaman sizlere yeni bir telefon fiyatında tamir masrafı çıkarır.

Peki kullandığımız akıllı telefonlarımızın ömrünü uzatmak için ne yapmalıyız?

Akıllı telefon seçerken uzun garanti süresine ve kapsamına dikkat etmeliyiz. Bataryasının değişebilir özellikte olmasına dikkat edin gömülü bataryalı telefonlar tercih etmemeye çalışmalısınız. Yazılım olarak da son sürüm bir telefon tercih etmeniz gerekir. Üretici firma tarafından yazılım desteği bittiğinde bir virüs programı ile koruma sağlamalısınız.

Telefonunuzun ekranını korumaya almanız gerekir fiziksel olarak zaten kılıf ile korumu sağlarsınız. Cihazınızı alırken ekstra garanti yılını uzatan firmalar mevcut garanti süresini uzatmak sizin için faydalı olacaktır. Uzun süre kullanmak istiyorsanız eğer telefonunuzu garantileyerek koruma altına alabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz