Android platformu çok geniş bir dünya olup, kullanıcı sayısı çok fazladır. Ancak yeri gelir bir uygulamanın bizlere eski sürümü gerekli olur. Bugün ise sizlere Android uygulamalarının eski sürümleri nasıl yüklenir bundan bahsedeceğiz…

Android platformunda bazen bazı uygulamaların güncellenmesi halinde, ya bizim işimize yaramaz, yada kullanmakta olduğumuz uygulamalara hack, hile durumlarında bile eski sürümleri gerekmektedir. Bunun için hepimiz Android platformunda eski uygulamaların nasıl yükleneceğini merak ediyoruz. Lafı fazla uzatmayalım ve hemen başlayalım.

Android uygulama eski sürüm nasıl yüklenir?

Android kullanıcılarının uygulamaların eski sürümlerini yükleme işlemi için, ilk olarak ayarlar menüsüne girmeniz gerekiyor. Daha sonra geliştirici menüsü üzerinden bilinmeyen kaynaklara izin vermeniz gerekiyor. Çünkü birazdan indireceğimiz APK dosyaları 3.parti olduğu için, telefonunuz dan bu dosyaları kurmasına yada çalıştırmasına izin vermemiz gerekmekte.

Daha sonra ise, örnek instagram’ın şuan 5. sürümünü kullanıyoruz diyelim. Biz ise bu uygulamanın 3. sürümünü istiyoruz. Bunun için, google.com‘a girip, instagram 3. sürüm APK yazalım. Karşımıza çıkan indirme sitelerinden 3. sürüm apk dosyasını indirelim ve kuralım. Eğer bilinmeyen kaynaklara izin vermişseniz hemen kurulacaktır. Ancak izin vermemişseniz, izin vermeniz istenilecektir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz