Hayatımızda artık ufak bir cihazdan fazlası olup neredeyse tüm zamanımızı geçirdiğimiz akıllı telefonlar için sürekli olarak yeni güncellemeler ve uygulamalar geliştirilmekte. Teknoloji dünyasında en fazla ilgiyi gören akıllı telefonlar için pek çok yazılım firması çeşitli uygulamalar geliştirerek kullanıcıların daha fazla işlemi yapabilmesini sağlıyor.

Daha önce kimsenin aklına gelmeyen uygulamayı geliştirmek isteyen yazılımcıların en rahat çalışabildiği işletim sistemi Android. Açık kaynaklı bir mobil işletim sistemi olan Android, geliştiriciler için oldukça güzel bir platform. Yazılımcılar Android uygulamalarını sadece Google Play Store ile daha çok kişiye sunabiliyor ve daha fazla kazabiliyor. Ancak zaman içinde bir çok uygulama mağazası ortaya çıktı. Dünyanın her ülkesinde en az bir tane uygulama mağazası geliştirilmişken bunlar arasında en fazla ilgi gören Amazon’un uygulama mağazası olan Amazon Appstore.

Google Play Store dışında diğer uygulama mağazalarına pek güvenmeyen kullanıcılara güvenli bir platform olduğunu hissettirmek isteyen mağazalar büyük yatırımlar yapmak zorunda kalıyor. En az Google kadar kendi mağazasına önem veren Amazon, güvenlik konusunda da standardın üstünde.

amazon appstore turkiye

Az bir kesime hitap eden Amazon, uygulama mağazası olan Amazon Appstore‘un kullanım alanını genişletiyor. Daha önce 41 ülkede faaliyet gösteren mağaza, yapılan yeni duyuru ile birlikte 236 ülkede da kullanılabilecek. Bu ülkeler arasında Suudi Arabistan, Türkmenistan, Lübnan gibi ülkelerin yanı sıra Türkiye de bulunuyor.

Türk yazılımcı ve geliştiriciler için bir kazanç kapısı daha açılmış oldu. Artık geliştiriciler sadece Google Play Store‘dan değil Amazon Appstore’dan da uygulamalarını paylaşıma sunabilecek. Neredeyse dünyadaki tüm ülkelere uygulamaların ulaşacağı mağazada sık sık yapılan indirim ve promosyonlar da kullanıcıları sevindirecek cinsten.

Amazon Appstore Nasıl İndirilir ?

Amazon hesabınızla tüm uygulamalara erişebileceğiniz mağaza Google Play Store üzerinde bulunmuyor ve APK dosyasını harici olarak kurmanız gerekiyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz