Nasıl yapılacağını bildiğinizde Amazon Echo cihazınızın Wi-Fi ayarlarını değiştirmek kolaydır.

Çoğu modern ev, ister Google Asistan, Siri ister Amazon’un Alexa’sı olsun, bir çeşit sanal asistana sahiptir. Echo cihaz ailesi son derece popülerdir, çoğu satış mevsiminde tamamen satılır ve Amazon’un sanal asistanının popülaritesini gösterir.

Kullanıcı dostu bir kurulum ve sürekli büyüyen bir beceri yelpazesine erişim ile nedenini görmek zor değil, ancak ince ayarların kafa karıştırıcı olabileceğini görüyorsunuz – özellikle dokunmatik ekransız bir Yankı varsa. En büyük sorulardan biri Wi-Fi bağlantısı ve önceden kurulmuş bir Yankı farklı bir ağa nasıl bağlayacağınızla ilgilidir.

Hemen net olmasa da, Echo’nuzun Wi-Fi ayarlarınızı değiştirmek nispeten basit bir süreçtir – ve size bunu nasıl gösterdiğimizi gösteriyoruz.

Özetle:
Alexa uygulamasını açın.
Cihazlar sekmesine dokunun.
Yankı ve Alexa simgesine dokunun.
Yankı cihazınızı seçin.
Ağı Değiştir’e dokunun ve ekrandaki talimatları izleyin.
Alexa uygulaması aracılığıyla Yankı Wi-Fi’yi değiştirme
Amazon Echo’nuzu farklı bir Wi-Fi ağına bağlamanın ana yolu, iOS ve Android için Amazon Alexa uygulamasıdır. Beceri ve Alexa işlevselliğini genişletmek.

Herhangi bir nedenle, uygulamanız zaten yüklü değilse, App Store veya Google Play üzerinden indirebilirsiniz .

İlk adım, açıkça, Amazon Echo uygulamasını açmak ve Echo cihazınızla ilişkili Amazon hesabıyla giriş yapmaktır. Echo yu özelleştirmek için Amazon uygulamasını zaten kullandıysanız, tekrar oturum açmanıza gerek yoktur.

Uygulamaya girdikten sonra, uygulamanın sağ alt tarafındaki Cihazlar simgesine ve hesabınıza bağlı tüm Yankı cihazlarına erişmek için Echo ve Alexa simgesine dokunun.

Buradan Echo cihazınıza dokunabilmeli ve ayarlar menüsüne erişebilmelisiniz. Echo Plus gibi cihazlar varsayılan olarak mevcut sıcaklığı görüntülediğinden ve Ayarlar menüsüne erişmek için Ayarlar dişli çarkına dokunmanızı gerektirdiğinden , deneyim söz konusu cihaza bağlı olarak farklılık gösterecektir. ekstra adım olmadan.

Ayarlar menüsünden, Wi-Fi Ağı ayarının yanındaki Değiştir’e dokunun ve ekrandaki talimatları izleyin. Kurulum modunu (turuncu bir ışıkla gösterilir) etkinleştirmek için Eylem düğmesini altı saniye basılı tutmanızı söyleyecek ve daha sonra cihaza bağlanıp Wi-Fi ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Daha yeni cihazlar Bluetooth üzerinden otomatik olarak bağlanmalıdır, ancak eski cihazlar akıllı telefonunuzun Wi-Fi menüsü aracılığıyla manuel olarak bağlanmanızı gerektirebilir.

Bağlandıktan sonra, yerel bölgedeki mevcut tüm Wi-Fi ağlarının bir listesi sunulur. Bağlanmak istediğiniz yeni Wi-Fi ağına dokunun, şifreyi girin ve Bağlan’a dokunun. Ardından cihazınız Wi-Fi ağına bağlanır ve yeni bağlanan cihazın tekrar kullanıma hazır olduğunu bildirmek için bir onay mesajı almanız gerekir.

Echo Wi-Fi’yi dokunmatik ekran üzerinden değiştirme

Bir Echo aygıtının Wi-Fi ayarlarını değiştirmenin en kolay yolu Alexa uygulamasıyken, Echo Şovu 8 , Echo Şovu 5 ve Echo Spotunun sahipleri işlemi daha kolay hale getiren ekranlara sahiptir.

İlk adım, ekranın üstünden aşağı doğru kaydırmak ve Ayarlar menüsüne erişmek için Ayarlar dişli çarkına dokunmaktır. Ayrıca Alexa’nın “Alexa, Ayarlar’a gidin” – bayilerin tercihi satırlarında bir şeyler söyleyerek sizin için yapmasını da isteyebilirsiniz. Ayarlar menüsüne eriştikten sonra aşağı kaydırın ve Kablosuz öğesine dokunun.

Mevcut Wi-Fi kimlik bilgilerinizi yeni bir şifreyle güncellemek istiyorsanız, bağlı ağa ve ardından Unut’a dokunun. Kaldırıldıktan sonra, tekrar Wi-Fi ağları listesindeki ağa dokunun ve yeni şifreyi girin. Tamamen yeni bir ağa bağlanmak istiyorsanız, yalnızca listeden seçmeniz gerekir – önce eski ağı kaldırmanıza gerek yoktur.

Daha sonra yeni Wi-Fi ağına bağlanmalı ve her zamanki gibi çalışmaya devam etmelidir. Evet, bu kadar basit!

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz