Amazon Fire tabletleri bugün piyasadaki en güçlü cihazlar olmasa da, medya tüketimini, internette gezinmeyi ve tabii ki alışverişi yönetebilirler. Sonuç olarak, bir bütçeyle tüketici için pahalı tabletlere kıyasla harika bir alternatiftir.

İki tür yansıtma vardır ve her ikisinin de kendi potansiyel kullanımları vardır. İster tabletinizden televizyonunuza bir film akışı yapmak istiyor olun, ister tüm tablet arayüzünü oturma odanızda görüntülemek istiyor olun. Fire tabletinizi doğrudan TV’nize nasıl yansıtacağınıza bir göz atalım!

Fire tabletiniz , Android’den beklediğimize benzer bir şekilde çalışan Android üzerine kurulu bir işletim sistemi olan Fire OS’yi çalıştırır. Bu, tabletinizin Android’de bulabileceğiniz ve Amazon’un kendi ekosistemine tam olarak uyacak şekilde özelleştirilen birçok özelliğe sahip olduğu anlamına gelir. Şirket, cihazlarında iki farklı ekran yansıtma sürümü sunuyor:

  • İkinci Ekran: İkinci Ekran, içeriğinizi bir Fire TV veya Fire Stick cihazına itmenizi sağlar. Netflix dahil olmak üzere bazı uygulamalar, içeriğinizi doğrudan Amazon dışı cihazlara aktarmanıza da izin verir, ancak videoları doğrudan Amazon üzerinden izlemek, akış cihazınız olarak bir Fire TV veya Fire Stick’e sahip olmanızı gerektirir.
  • Ekran Yansıtma : Ekran Yansıtma, Facebook beslemenizden cihazınızda görüntülenen bir tarife kadar cihazınızda görüntülenen her şeyi yayınlamanıza olanak tanır. Esasen bu, televizyonunuzu tabletiniz aracılığıyla kontrol edilen kablosuz bir bilgisayar monitörüne dönüştürür.

Hangi Cihazlara Akış Yapabilirsiniz?

Ekranınızı doğrudan yansıtabileceğiniz tek cihaz Fire TV veya Fire Stick’tir. İlki 79.99 dolara doğrudan Amazon’dan satın alınabilirken, ikincisi size 39.99 dolara mal olacak. Bu cihazlardan biri olmadan tabletinizi yansıtamazsınız. Amazon Instant Video veya Amazon Prime Video aracılığıyla video akışı gerçekleştiremez veya televizyonunuzun kendisi Fire OS çalıştırmadığı sürece müziğinizi akıllı TV’nize aktaramazsınız.

Cihaz Gereksinimleri Ve Sınırlamaları

Her Fire tableti başka bir cihazdaki içeriği düzgün şekilde yansıtamaz. Amazon’un kendi tabletleri için destek sayfası, yansıtmanın belirli bir cihaz alt bölümüyle sınırlı olduğunu belirtir. Yani;

  • Kindle Fire HDX 7 ″ (3. Nesil)
  • Kindle Fire HDX 8.9 ″ (3. Nesil)
  • Amazon Fire HDX 8.9 (4. Nesil)
  • Amazon Fire HD 8 (5. Nesil)
  • Amazon Fire HD 10 (5. Nesil)

İçeriği TV’nize Nasıl Aktarabilirsiniz?

Bunun için öncelikle ikinci ekranı veya yayın deneyimini kullanın. Fire tabletinizi alın ve Fire TV cihazınızın açık ve aktif olduğundan emin olun ve bir Chromecast’in aksine, her iki cihazın da aynı Amazon hesabına bağlı olduğundan emin olun. Cihazınızın ana ekranına gidin ve “Videolar” sekmesine ulaşana kadar menü ile birlikte kaydırın. Ardından, “Mağaza” yı seçin. Cihazınızda herhangi bir başlığı seçin ve filminizi izlemek için tipik seçenekleri göreceksiniz. Cihazınız, hem filmi veya TV şovunu tabletinizde oynatacak “Şimdi İzle” seçeneğini hem de filmi çevrimdışı izlemek için saklayan “İndir” seçeneğini listeleyecektir. Bu seçeneklerin her ikisi arasında, televizyonunuza taktığınız cihaza bağlı olarak “Fire TV / Fire TV Stick’te İzle” yazan bir simge göreceksiniz. Bir Fire TV kullanmıyorsanız ve her iki cihaza da bağlı aynı hesabınız yoksa, bu seçeneği görmezsiniz.

Cihazınızı yansıtmak için ise, Fire TV’nizin veya Fire Stick’inizin açık ve etkin olduğundan emin olun ve ekranınızda görünen cihaz listesinden Fire TV’nizi seçin. Amazon, cihaz görüntünüzün ekranınızda görünmesinin 20 saniye kadar sürebileceğini belirtiyor, ancak göründüğünde tabletinizdeki görüntüyü doğrudan televizyonunuzdan görüntüleyebileceksiniz.

Amazon Fire tabletleri, şu anda piyasada bulunan daha pahalı tabletlerden bazılarına harika ve uygun fiyatlı alternatiflerdir. Ancak şunu da söylemeliyiz ki yeni nesil tabletler artık bütçe dostu olmaya doğru gidiyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz