Amazon, çevrimiçi perakende dünyasına hakimdir. Şirket, her yıl milyarlarca satış yapıyor – yalnızca bu yılın Başbakan Günü’nde 4 milyar dolar da dahil olmak üzere – birçok insanın hayatında, özellikle de Amazon Prime üyeliğine sahip 100 milyon dolar için bir fikstür .

Prime üyeliği, birçok üründe iki günlük ücretsiz gönderim, tonlarca TV şovu ve film akışı (Amazon’un Emmy ödüllü dizisi The Marvellous Bayan Maisel gibi ), ücretsiz Kindle kitapları, sınırsız fotoğraf saklama ve daha fazlasını içerir. Ancak bütün bu avantajlar bir bedeli var. 12 aylık Prime üyeliği için 119 $ ödeyeceksiniz. (Ayrıca 12.99 $ / ay için bir aydan aya bir seçenek var.)

Birçok insan için bir Başbakan üyeliği buna değer. Ancak diğerleri değeri görmüyor, özellikle de şirket bu yıl başlarında yıllık maliyeti 20 dolar artırdığı için. Amazon Prime’dan bıktıysanız, üyeliğinizi şu şekilde iptal edebilirsiniz.

Amazon Prime üyeliğinizi iptal etme

Amazon’un Prime’ı iptal etmeyi zorlaştıracağını düşünebilirsiniz, ancak bu aslında oldukça kolaydır. Amazon Prime üyeliğinizi sonlandırmak için hesabınıza giriş yapın, ardından “Hesap ve Listeler” açılır menüsünden “Başbakan Üyeliğinizi” seçin.

Ekranın sol tarafında, seçenek olarak “Son Üyeliği ve Faydaları” göreceksiniz. Bağlantıyı tıklayın ve üyeliğinizi iptal etmek istediğinizi onaylayın. Alternatif olarak, üyeliğinizi sonlandırmak için buraya tıklayın .

Üyelik ücretimin geri ödemesini alacak mıyım?

Amazon Prime üyeliğinizi iptal etmeye karar verirseniz, üyelik ücretinizin geri ödemesini almazsınız. Bununla birlikte, kayıt olduktan sonraki üç gün içinde veya ücretsiz deneme üyeliğinden ücretli üyeliğe geçişten sonraki üç gün içinde iptal ederseniz, geri ödeme alabilirsiniz . Ancak Amazon’un o dönemde kullandığınız tüm Prime faydalarının değerini sizden alacağını unutmayın.

Herhangi bir Prime avantajını kullanmadan önce iptal ederseniz, üyelik ücretinizin geri ödenmesini de alırsınız. Yani üyeliğiniz Ekim sonunda yenilenirse ve Kasım ayının ortasında iptal etmek istediğinizi fark ederseniz, herhangi bir Prime siparişi vermemiş veya Prime hizmetlerini kullanmamışsanız, paranızı geri alabilirsiniz.

Prime üyeliğini daha ucuza nasıl alabilirim?

Bazı Prime avantajlarından faydalanmak istiyorsanız, ancak yıllık 119 $ ücretini ödemeyecek olursanız ne olur? Bazı seçeneklerin var.

Bunlardan biri aylık 12.99 $ seçeneğini seçmek. Bu plan, tüm yıl boyunca – 155.88 $ – yıllık üyeliğe göre daha pahalı. Ancak, satın alımlarınızın çoğunu tatil günleri gibi yılın belirli zamanlarında yapma eğilimindeyseniz, paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Prime’ı daha önce hiç kullanmadıysanız, 30 günlük ücretsiz denemeye kaydolabilir ve sizin için uygun olup olmadığını görebilirsiniz. Göre Tom Kılavuzu 12 ay geçtikten sonra, başka bir 30 günlük ücretsiz deneme için kayıt yaptırabilirsiniz.

Bazen Amazon, nakliye gecikmelerini telafi etmek için Prime üyeliğini bir ay daha uzatabilir. Siparişlerinizden biri zamanında gelmediyse, müşteri hizmetlerine başvurun – ücretsiz bir aylık Prime ile ödüllendirilmiş olabilirsiniz.

Öğrenciler altı aylık Prime deneme için uygun ve aynı zamanda ayda 6,49 $ indirimli fiyatla üyelik alabilirler. Sprint müşterileri, Hulu ve Tidal abonelikleri ile birlikte bir Prime üyeliği içeren bir Sınırsız Premium plan da seçebilirler . Hangi servislere abone olduğunuza bağlı olarak, paket size para kazandırabilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz