Amazon Scout Teslimat Robotları

Amazon, Washington eyaletinde kaldırımlara çıkan Scout adında küçük bir kamyonla başlayarak teslimat robotlarını deniyor.

Özerk elektrikli kamyonların altısı, Snohomish County civarında “yürüme hızında” paketler teslim edecek. Robotlar sadece gün boyunca çalışacak ve başlangıçta bir Amazon çalışanı eşlik edecek. Yol teslimatlarına iyi bir alternatif olarak görülen bir dizi kaldırım robotu denemelerinde en sonuncusu.

Amazon’un başkan yardımcısı Sean Scott şirketin blogunda , “Seattle’daki araştırma ve geliştirme laboratuarımızda, Amazon Scout’u geliştirdik, cihazların evcil hayvanlar, yayalar ve yollarındaki herhangi bir şeyde güvenli ve verimli bir şekilde gezinmelerini sağladık” dedi.

Araç, paketi almak için müşteri evden çıktığında otomatik olarak kaldırılan bir kapak ile birlikte bir paket sağlayan tanıtım videosunda gösterilmektedir. Bunun tam olarak nasıl işe yarayacağına ilişkin detaylar verilmemiştir. Müşteri teslimat zamanında gelmezse ne olacağı konusunda da bir açıklama yok.

Amazon bu tür teslimatlarda yalnız kalmayacak. Robot şirketi Starship Technologies, Virginia’daki üniversite öğrencilerine kahve ve pizza verecek iki düzine otonom robot filosunu daha yeni duyurdu. Robotlar, bir uygulama aracılığıyla George Mason Üniversitesi kampüsünde mal teslim etmek için talep edilebilir. San Francisco birkaç yıl boyunca sokaklarında teslimat robotları üretti, Marble ve Starship dahil, teknoloji girişimleri önderlik etti. Ancak bir terslikle karşılaşıldı, bazıları orada yaşayan robotları tehdit olarak nitelendirip kaldırımları onlarla paylaşmanın ne kadar güvenli olduğunu sorguladılar.

2017 yılında, şehir sorumlusu Norman Yee, şirket başına verilen izinlerin sınırlandırılması ve teslimat botlarının yalnızca belirli mahallelerde faaliyet göstermesini zorunlu kılmak da dahil olmak üzere, kullanımlarını kısıtlamak için yasalar çıkardı. Ayrıca her zaman bir insan eşlik etmelidir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz