Bu yazımızda Amozon Türkiye ofisinden bahsedeceğiz. En başarılı markaları arasında yerini alan Amazon’un uzun süredir Türkiye’de açılması bekleniliyordu. Beklenen süreç gerçekleşti ve Amazon Türkiye’de ofisini açtı. İnternet üzerinden satışlarını gerçekleştiren ve birçok kullanıcı tarafından tercih edilen uygulama bir marka haline dönüştü. Geniş bir alışveriş kitlesi bulunan Amazon’un Türkiye’de açılması çoğu kişiyi sevindirdi.

Türkiye’de ofis açmak için uzun süredir çalışmalarını sürdüren Amazon ofisini açtı ancak bu ofisinin nerede olduğuna dair detay verelim. Dünyanın en büyük ticaret alışveriş sitesi olan Amazon, Dünya genelinde lider olarak kabul edilmektedir. Şirket tarafından Türkiye’de yer alan ofisinin açılışı yaz aylarında gerçekleşecekti ancak şirket daha fazla bekleme yapmadı ve 2018 yılının Eylül ayında ofisin açılışını gerçekleştirdi.

İstanbul’da yer alan ofis, açıldıktan 1 hafta sonra uçan fiyatları çoğu kullanıcıyı şaşırttı ve bu durum eleştiriye dönüştü.  Yurt dışında olan fiyatlarının burada daha yüksek tutulması şikayete sebep oldu. Açılışı çok fazla ürünü getireceğini göstermişti ancak gelen ürünlerin sayısı çok az.

Gittikçe bu ürünlerin artışı bekleniliyor ve 15 farklı kategoride milyonlarca ürün sunumu olacağı belirtildi. Amazon’un aklımıza getirdiği ilk şeyler Tap, Echo, EchoDot, Alexa gibi ürünlerdir. Ancak bu ürünlerin hiçbiri amazon mağazasında yerini almıyor. Bu durumun sebebi ise ürünlerin temsil işlemlerinin sonuçlanmamasından kaynaklı olabilir. Şirket tarafından daha önce de bu ürünleri temsil etmek için başvuru yapıldığını da belirtelim.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz