16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak olan Anayasa Referandumu ile birlikte ülkenin yönetim sisteminde ciddi değişiklikler yaşanabilir. Genel veya yerel seçimlerin aksine partilerin değil Türkiye’nin kaderinin belli olacağı bir seçim. Bu yüzden taraflı tarafsız herkes oy kullanma hakkı bulunanların oylarını kullanmaları yönünde telkinlerde bulunuyor. Diğer seçimlerde sürekli önemli oranda potansiyel kişi sandığa gitmeyerek bu hakkından mahrum kalıyordu. Yine ikamet edilen yer ve başka problemlerden kaynaklı kullanılamasa da 2011 yılı referandumundan daha büyük düzenlemeler bulunduğurduğu için Anayasa Referandumu’na bu sefer gitmek mantıklı olacaktır. En nihayetinde vatandaşlar EVET veya HAYIR seçenekleri ile beraber KARARSIZIM kararını da tercih edebilecekler. Anket şirketlerinin yaptığı yüksek ölçekli anketlerin sonuçları neticesinde iki seçenek birbiri ile yarışırken asıl neticeyi kararsız kesim verecektir. Bu nedenle sonuçların nasıl gerçekleşeceği sorusu yanıtını son ana kadar vermeyecektir. An be an takip edip ülkeyi böylesine etkileyen referandumun sonucunu en kısa sürede öğrenmek istediğinizde yine teknolojiden faydalanabileceksiniz. Akıllı telefonlara yüklenen 3. parti programlar pek çok işlevi yerine getirip ihtiyaçlarımızı çözebiliyordu. Oyunlar, mobil bankacılık benzeri uygulamalar en popülerleri arasından geliyor. Geliştiriciler gündelik yaşamı, siyaseti takip ederek günlük yazılımlar da geliştirmekteler. Hafta sonu yapılacak Anayasa Referandumu sonuçlarının paylaşılacağı uygulamalar da hazırlanıp sunulmuş durumda. Android platformuna indirilebilecek olanları bir liste halinde içeriğimize ekledik.

Android’deki En İyi Anayasa Referandumu Takip Uygulamaları

Seçim sonuçları takip edebilmek için eskiden televizyonu, radyoyu izleyip dinlerken artık internetten faydalanalıyoruz. Çeşitli web siteleri de bir süredir bahsettiğimiz hizmetleri veriyordu. Akıllı telefonların yoğun şekilde kullanıması artık uygulama halinde bu hizmetin sunulmasını sağladı. Google Play Store Anayasa Referandumu takip uygulamaları bünyesinde barındırmakta ve birkaçını yükleyerek en kısa sürede en doğru sonucu en iyi şekilde öğrenebilirsiniz. Açıklamaların altındaki indirme seçeneklerini kullanabilirsiniz.

referandum

Referandum

Sadece sonuç takip yazılımı olmamak ile beraber referandumla alakalı birçok kişinin görüşlerini alabilecek ve haberleri okuyabileceksiniz. Seçimin neredeyse her alanını ilgilendiren bilgileri, verileri, yorumları cihazınızdan okuyabileceksiniz.

[appbox googleplay com.safademirel.referandum]

t3-tutanak-gonder

T3 Tutanak Gönder

Birçok haber sitesine ve gazeteye konu olmayı dahi başaracak olan uygulama Tutanak Gönder. Oy ve Ötesi platformu adresine referandumu ilgilendiren tutanakların hazırlanıp gönderilmesini sağlıyor. Söylediğimiz platform seçimdeki hileleri devre dışı bırakarak en doğru sonuca ulaşmak için çaba gösteriyor. Sizler de bu uygulamayı indirerek desteğinizi verebilirsiniz.

[appbox googleplay com.oyveotesi]

referandum-maddeleri-ve-tercih

Referandum Maddeleri ve Tercih

Anayasa Referandumu’nda oy vermek isteyenlerin birçoğunun kafası karışık. Çünkü hukuksal çeşitli terimlerin bulunmasından dolayı sıradan vatandaşların maddeleri anlaması zor. Değişecek maddelerin basit düzeyde açıklanarak anlatıldığı, neyin nasıl olacağının belirtildiği yazılımlardan birisi. Alanında uzman kişilerden alacağınız yorumlar sayesinde belki tercihiniz bile değişecek.

[appbox googleplay com.demo.serkansekman.sayilar]

referandum-2017

Referandum 2017

Anketlerin yapıldığı ve kurumsal şirketlerin çalışarak geliştirdiği ortak ürün. Buradan online katılımı gerçekleştirip referanduma sayılı saatler kala canlı tercih yapabilirsiniz. Böylece sonuç hakkında daha doğru tahminler yapılabilecek.

[appbox googleplay com.mehmetkirazli.referandum]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz