Google başka bir Android işletim sistemi güncellemesi üzerinde çalışırken farklı bir karar aldı. Bir sonraki sürümü olan beta 3, lansmandan önceki yeni adayı olacak. Ayrıca Google Pixel donanımının duyurusu ile çakışma yaşayacak. Google, beta 2 indirmesi için önemli bir adıma imza atmaya çalışıyor. Büyük bir değişiklik olmayacak fakat bazı temel özelliklerde iyileştirmeler yapılacak. Bu iyileştirmeleri inceleyelim…

Beta 2 kontrollerinde medya oynatımı, arayüz iyileştirmelerinden yeni davranışlara kadar, kartta bir takım gelişmeler görecek ve kabarcık bildirim sistemi etkileşimli bir duruma gelecek. Gelecek olan güncelleme ile beraber medya denetimleri bulma konusu kolaylaştırılıyor. Medya oynatma düğmeleri hızlı bir şekilde bulmanız için ayarlar alanının hemen altında küçük bir pencerede oynatılabilir. Medya uygulaması geliştiricileri ayrıca yeni ‘medya oturumları’ özelliğini desteklemek için oturum açabilir.


Arabanızda podcast dinliyorsanız, spor salonunda egzersiz müziğine ve sesli kitap özelliğine geçebilirsiniz. Android güncellemesi sayesinde yerinizi kaybetmeden içerikten içeriğe atlayabilirsiniz. Bu durum sayesinde kaldığınız yerden devam etmek için uygulamayı yeniden açmanız gerekmez. Android 11 beta 2 ile kabarcıklar artık kabarcık penceresindeli sohbeti destekleyecek. Sadece Facebook Messenger ve Google’ın sohbet hizmetleri Buubles ile çalışır. Özellik geliştiricilerin desteği için mevcut konumda.

Baloncuklar sayesinde sohbetleriniz daha da güzel olacak. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Android 11 beta 2 ile gelecek olan değişiklikler büyük olmasa da temel özelliklerde güzel iyileştirmeler yapılacak. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz